Jak zrobić zabawny filmik online JibJab ? Jak stworzyć śmieszny filmik ze znajomym – podstawianie głowy.

Wklej głowę znajomego i stwórz zabawny filmik online – czyli filmik ze wstawianiem twarzy.

Zabawne filmiki animowane cieszą się sporą popularnością w internecie, nic więc dziwnego, że każdy z nas chciałby stworzyć samodzielnie filmik internetowy. Przy pomocy serwisu JibJab, za darmo zrobisz własny filmik animowany – wystarczy wstawić zdjęcie głowy do filmiku, aby postacie na nim występujące były nam bliższe.

Na początku należy wejść na stronę http://www.jibjab.com/ i dokonać bezpłatnej rejestracji, możemy posłużyć się również kontem na Facebooku. Po zalogowaniu się, należy wybrać interesującą nas kategorię np. Dance – wystarczy kliknąć menu „See All”:

Z filtru w górnym prawym rogu, możemy wybrać czy chcemy również widzieć zdjęcia, które możemy przerobić – czy zależy nam wyłącznie na filmikach, do których możemy wkleić głowę postaci. Z listy filmów wideo do wyboru, klikamy w ten obok którego widnieje napis „free!” – w ten sposób, będziemy mogli za darmo wstawić własną postać do tego filmu np. naszego znajomego i zrobić mu niespodziankę 🙂 Z drugiej strony inne filmiki nie oznaczone jako „free!”, również mogą być darmowe – należy samodzielnie sprawdzić, które to z nich.

Po wybraniu danego filmiku – klikamy na niego, będziemy mogli zobaczyć podgląd akcji, oraz kliknąć przycisk „personalize”, przy pomocy którego dodamy własną twarz do zdjęcia. Możemy wybrać zdjęcie z listy wcześniej zapisanych zdjęć (jeżeli korzystaliśmy z serwisu), lub wysłać zdjęcie z dysku komputera – po uploadzie zdjęcia, będziemy musieli dostosować go do konturów twarzy:

Dzięki bardzo dobremu interfejsowi do dostosowania twarzy, ustawiamy jego kontur (możemy dodatkowo skalować zdjęcia), określamy gdzie znajdują się usta itp.. w ten sposób możemy posłużyć się zdjęciem, na którym twarz nie jest zbytnio wyeksponowana.

 

Gdy wstawimy twarz zdjęcia do zabawnego filmiku JibJab klikamy przycisk Done, po chwili on się załaduje z twarzą naszego znajomego:

W ten sposób stworzyliśmy krótki zabawny filmik z wstawioną głową, nad którym pracowaliśmy nie dłużej niż pięć minut. Tego typu zabawnych serwisów umożliwiających stworzenie karykaturalnych filmików jest w internecie sporo – wystarczy poszukać. Ja zapraszam do obejrzenie innych poradników min. jak stworzyć własny film animowany online. Oczywiście czekam na komentarze – czy opisany tutaj poradnik był ciekawy 🙂
Tagi:, ,

5 komentarzy

  1. Ada pisze:

    a jak sprawdzic który filmik jest darmowy

  2. mati pisze:

    aktualnie to chyba nie ma żadnego filmiku darmowego przynajmniej ja nie znalazlem

Napisz komentarz