Embedded Meetup dla programistów w katowickiej Strefie Centralnej

Katowice znów na moment staną się centrum wymiany wiedzy o nowych technologiach. 23 marca 2023 roku w Strefie Centralnej inżynierowie oprogramowania spotkają się na bezpłatnym networkingu z cyklu Embedded Meetup, by wymieniać się wiedzą na temat rozwiązań zmieniających branżę motoryzacyjną.

Możliwość wpływania na codzienność milionów kierowców na całym świecie jest jednym z elementów przyciągających programistów do pracy dla sektora automotive. Zapewnia on dostęp do innowacyjnych rozwiązań, ale również oferuje wiele wyzwań, a tym samym szans rozwoju umiejętności. Podczas najbliższego Embedded Meetupu w Katowicach eksperci będą o tym dyskutować, wymieniając się spostrzeżeniami i dzieląc wiedzą podczas inspirującego networkingu.

Prelegentami na drugiej edycji spotkania w Katowicach będą eksperci zatrudnieni na co dzień w GlobalLogic, którzy od lat są blisko związani z projektami dla czołowych producentów samochodów. Zagadnienia związane z aktualizacjami pojazdów przybliży Krzysztof Olek, Lead Software Engineer i AUTOSAR Developer, od ponad dekady tworzący rozwiązania o różnej skali i stopniu zaawansowania. – Oprogramowanie w samochodach wciąż ewoluuje i od dawna przebija poziomem skomplikowania, pod względem liczby linijek kodu, komputery czy smartfony. To oznacza, że musi też być aktualizowane. O tym, jak przebiega cały proces i z jakimi wyzwaniami się wiąże, porozmawiamy na nadchodzącym spotkaniu – wyjaśnia.

Kwestie bezpieczeństwa samochodów w kontekście wewnętrznej komunikacji i wymiany informacji pomiędzy ECU przybliży z kolei Filip Szymański, Senior AUTOSAR Engineer, od początku swojej przygody zawodowej związany z branżą automotive. – Szybki rozwój technologiczny samochodów powoduje pojawianie się pewnych słabości, z którymi inżynierowie muszą się uporać, by nowe modele były odpowiednio bezpieczne i funkcjonalne. Katowickie spotkanie to doskonała okazja, by wymienić się wiedzą i zainspirować w tym zakresie – mówi.

Druga edycja Embedded Meetup w Katowicach stawia na integrację lokalnej społeczności IT, która w swobodnej atmosferze może nawiązać kontakty, opowiedzieć o swoich doświadczeniach i podzielić się wiedzą. Wydarzenie ma charakter bezpłatny i jest skierowane do inżynierów oprogramowania zainteresowanych tematami związanymi z automotive, ale również rozwojem umiejętności.

Spotkanie odbędzie się 23 marca 2023 roku w klubokawiarni Strefa Centralna przy placu Sejmu Śląskiego 2. Start przewidziany jest na godzinę 18:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo mają osoby zarejestrowane przez formularz zgłoszeniowy.

Zarezerwuj miejsce!

Źródło: Notka PR

Napisz komentarz