Jak zrobić filmik animowany w internecie ? Jak stworzyć własny film animowany online ?

Tworzymy własny film animowany w Xtranormal – szybko i krok po kroku.

Tym razem przedstawimy sposób na stworzenie własnego animowanego filmu online, bez potrzeby instalowania jakiegokolwiek programu. Przeczytaj jak stworzyć animację w internecie krok po kroku, za pomocą serwisu Xtranormal. Nie musisz być grafikiem komputerowym, aby stworzyć zaawansowany film animowany – do dyspozycji będziesz miał gotowe modele, ścieżkę dźwiękową, scenę itp…

Aby stworzyć własny filmik animowany nie musimy posiadać żadnego programu graficznego, wystarczy odpowiedni serwis na przykład: http://www.xtranormal.com/

Serwis Xtranormal umożliwia stworzenie filmiku animowanego wykorzystując gotowe modele postaci trójwymiarowych – ustawiamy scenę, aktorów, dodajemy tekst i tworzymy całą fabułę. W celu skorzystania z serwisu Xtranormal, musimy dokonać bezpłatnej rejestracji klikając przycisk „Sing Up” i wybierając opcję podstawową „Basic Free”.

Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu, należy wybrać przycisk „Create”, aby stworzyć pierwszą animację online – będzie to filmik, którym możemy podzielić się znajomymi na przykład w serwisie Youtube. W kolejnym kroku należy wybrać scenę, z której będziemy chcieli stworzyć film animowany – od tego będzie zależało jakich aktorów użyjemy:

Po wybraniu sceny, będziemy mogli wybrać, czy chcemy stworzyć animację z jednym czy dwoma aktorami:

W kolejnym kroku przejdziemy do ustawień filmu animowanego, w którym będziemy mogli określić lokalizację akcji, zmienić aktorów, dodać ścieżkę dźwiękową i napisać całą fabułę:

W pierwszej opcji Sets – ustawiamy tło, w kolejnej pozycji Actors ustawiamy postać aktora pierwszego i drugiego. Dodatkowo możemy tam wybrać ścieżkę dźwiękową dla każdej postaci – istnieje możliwość wyboru języka polskiego (głos żeński):

Całą akcję tworzymy w zakładce Story- to tutaj ustalamy historię i zachowanie bohaterów:

Aby zobaczyć podgląd filmu klikamy przycisk Preview – będziemy musieli poczekać kilka minut, aż zostanie on wygenerowany. W zakładce Stuff -> In progress będziemy mogli podejrzeć filmy, które są w realizacji Film będziemy mogli opublikować i pokazać naszym znajomym – wystarczy kliknąć przycisk Publish:

W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę interesującą animację trójwymiarową z gotowymi postaciami w krótkim czasie – wystarczy trochę inwencji twórczej i gotowe.

Tagi:,

2 komentarze

  1. czyzykbest pisze:

    Pomysł poradnika – mega ;).
    I o to właśnie chodzi by wszystko było krótko i na temat opisane. Sam postaram się napisać dobry poradnik 😛 Jak najdzie mnie chęć to na pewno się za to wezmę ;).

  2. przemo pisze:

    Cieszę się, że jest taka szybka reakcja – to naprawdę buduje i zachęca do dalszego pisania ciekawych poradników 🙂

    Liczę również na wasze poradniki i kolejne komentarze.

Napisz komentarz