Jakim programem otworzyć plik ? Sprawdź czym otworzyć plik.

Jeżeli pobraliśmy z internetu plik o dziwnym formacie, lub dostaliśmy od znajomych dokument którego nie potrafimy otworzyć, to warto sprawdzić jaki program poprawnie obsługuje dany format pliku. W tym celu skorzystamy z bezpłatnych narzędzi, które pozwolą nam zidentyfikować jakim programem można otworzyć dany format pliku.

Czym otworzyć plik ?

Aby sprawdzić z jakim formatem pliku mamy do czynienia, oraz jakie programy potrafią go otworzyć skorzystamy ze strony internetowej OpenWith, którą znajdziecie pod adresem: http://www.openwith.org/. Na początku musimy znaleźć typ pliku, z którym mamy do czynienia – załóżmy, że chcemy się dowiedzieć czym otworzyć plik FLV. W tym celu z listy formatów plików wybieramy literkę „F”:

Browse file extensions starting with F - www_openwith_org_browse_f

Następnie wybieramy konkretny format pliku z wyświetlonej listy:

czym otworzyć plik

W naszym wypadku klikamy na rozszerzenie o nazwie .FLV, a więc Flash Video. Po chwili zobaczymy pełny opis w języku angielskim danego formatu pliku, oraz przykładowy program obsługujący dane rozszerzenie:

jak otworzyć plik flv

W ten sposób możemy sprawdzić niemal dowolny typ pliku i pobrać z internetu odpowiedni program do jego obsługi. Ciekawą stroną internetową, która pozwoli nam znaleźć alternatywne programy umożliwiające otwieranie danego typu pliku jest FileInfo (http://www.fileinfo.com/). Strona wyglądem przypomina poprzedni serwis, z tym że tutaj znajdziemy więcej informacji o programach, które potrafią otworzyć konkretny typ pliku:

FLV File Extension - Open _FLV Files - www_fileinfo_com_extension_flv

Co ciekawe serwis FileInfo pokazuje programy, które otworzą dany plik z podziałem na różne wersje systemów operacyjnych w tym Mac OS, Linux, ale również Android, iOS, czy Windows Phone.

Tagi:, ,

Napisz komentarz