Jak przyśpieszyć Windows za pomocą Ready Boost. Przyśpieszenie systemu przy użyciu pendrivea Ready Boost.

Jak przyśpieszyć działanie systemu Windows za pomocą funkcji Ready Boost.

Jeżeli w systemie mamy zainstalowany dość stary dysk twardy, to warto skorzystać z rozwiązania, które zwiększy szybkość działania systemu. Dzięki funkcji ReadyBoost możemy wykorzystać dyski USB, oraz pamięci Flash (pendrive) do przyśpieszenia pracy Windowsa.  Zobacz co jest potrzebne, aby włączyć funkcję Ready Boost.

  flickr, lrargerich
Zapis i odczyt danych na dyskach flash jest zdecydowanie szybszy, niż wykorzystanie tradycyjnych dysków twardych. Do odczytu i zapisu niewielkich porcji danych zostały stworzone pamięci masowe – nie dziwi zatem fakt, że dzięki nim możliwe jest przyśpieszenie systemu Windows.

Co jest potrzebne, do wykorzystania funkcji Ready Boost ?

Potrzebujemy urządzenia (pamięć flash, dysk usb itp..), które jest zgodne z technologią Ready Boost. Dodatkowo powinno ono posiadać nie mniej niż 1GB dostępnego miejsca.

Jeżeli dysponujemy szybkim dyskiem SSD zainstalowanym w komputerze, nie ma potrzeby stosowania funkcji Ready Boost. Nie zauważymy różnicy przyrostu wydajności, stąd funkcja ta może być wyłączona.

Jak przyśpieszyć system Ready Boost ?

Gdy podłączymy pendrive, lub inne urządzenie do komputera w oknie autoodtwarzanie zobaczymy opcję „przyspieszenie systemu za pomocą Ready BOOST”. Jeżeli funkcja autoodtwarzania została wyłączona, należy kliknąć prawym klawiszem myszki na ikonie dysku w oknie Mój Komputer i wybrać pozycję właściwości. Następnie przechodzimy do zakładki ReadyBoost widocznej poniżej:

Źródło:  Microsoft Corporation, windows.microsoft.com

Na karcie Ready Boost, należy zaznaczyć „użyj tego urządzenia” i określić miejsce na potrzeby przyśpieszenia systemu, po czym kliknąć przycisk OK.

W celu sprawdzenia, czy funkcja Ready Boost działa prawidłowo – możemy podejrzeć usługi systemowe. Przechodzimy do menu start, następnie uruchom i wpisujemy polecenie : services.msc. Odnajdujemy usługę o nazwie ReadyBoost i sprawdzamy jej stan uruchomienia – jeżeli jest ona uruchomiona to znaczy, że wszystko działa w porządku.

 

Tagi:,

Napisz komentarz