Jak przyśpieszyć start Windowsa. Szybsze uruchamianie systemu.

Przyśpieszamy uruchamianie systemu Windows. Zobacz jak wyłączyć uruchamianie programów podczas startu systemu.

Programy, które uruchamiają się wraz ze startem systemu znacznie spowalniają jego załadowanie. Listę programów uruchamianych przy starcie Windowsa powinniśmy ograniczyć do minimum, dzięki temu Windows będzie uruchamiał się szybciej. Zobacz jak wyłączyć programy uruchamiane podczas startu systemu.

Część programów podczas instalacji umożliwia dodanie ich do paska zadań i automatyczne uruchamianie razem z systemem. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt że programy startujące razem z Windowsem obciążają go. Powinniśmy wyłączyć zbędne oprogramowanie i korzystać z niego wyłącznie, gdy zajdzie taka potrzeba – jednym z niezbędnych programów startujących wraz z systemem jest oprogramowanie antywirusowe.

Przechodzimy do menu start, następnie uruchom i wpisujemy polecenie: msconfig

Wyskoczy okno konfiguracji systemu, w którym przechodzimy do zakładki „uruchamianie” – znajdują się tam aplikacje uruchamiane podczas rozruchu komputera.

Wystarczy odznaczyć program, który ma nie być uruchamiany wraz z systemem Windows, następnie kliknąć przycisk Zastosuj i OK. Wprowadzone zmiany będą widoczne dopiero przy ponownym uruchomieniu komputera (będzie to tzw. uruchamianie selektywne). System powinien załadować się szybciej, niż w przypadku wcześniejszej konfiguracji.

Przy odznaczaniu oprogramowania, warto sugerować się polem „Polecenie” – zawiera ono lokalizację dla programu. W ten sposób, możemy również wyłączyć działanie szkodliwego oprogramowania.

Tagi:, ,

2 komentarze

    Napisz komentarz