Jak uniknąć uszkodzenia sprzętu pod wpływem niskiej temperatury

Już jakiś czas temu nastał jesieni i z wielkimi krokami zbliża się zima. Teraz już możemy odczuć niskie temperatury rano i wieczorem. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że niskie temperatury mogą wpłynąć na nasz sprzęt z którego korzystamy na co dzień. Oto kilka prostych porad jak uniknąć uszkodzenia sprzętu pod wpływem niskiej temperatury.

zalany-laptopWłaściwie w jaki sposób może dojść do uszkodzenia sprzętu pod wpływem mrozu? Dokładniej za wszystko odpowiada wilgoć, która dostaje się do urządzeń wystawionych na niskie temperatury oraz niedokładne zabezpieczenia urządzeń przez użytkowników.

Jak nie uszkodzić sprzętu w mroźną pogodę?

#1 Nie pozostawiaj urządzeń przez dłuższy czas w samochodzie bez odpowiednich pokrowców/pudełek. Pozostawienie netbooka w samochodzie na zimną noc może być dla niego zabójcze.

#2 W szczególnie mroźne dni nie zabieraj ze sobą urządzeń bez odpowiednich pokrowców. Wyniesienie na zewnątrz laptopa np. w celu zabrania go do pracy bez specjalnej torby może prowadzić do uszkodzenia wewnętrznych podzespołów.

#3 W żadnym wypadku nie uruchamiaj natychmiast żadnego sprzętu RTV jeśli został przyniesiony z zewnątrz gdzie panuje mróz. Takie urządzenie powinno spędzić w temperaturze pokojowej przynajmniej 1/2 godziny. Nie wolno stawiać też takiego sprzętu w pobliżu urządzeń grzewczych! Uruchomienie urządzenia zaraz po przyniesieniu z zewnątrz może sprawić poważne uszkodzenia pod wpływem skraplającej się wilgoci.

Przestrzeganie tych prostych zasad może sprawić że unikniemy drogich napraw naszego sprzętu.

1 Komentarz

  1. Miłosz pisze:

    Dziękuję. To było ciekawe do przeczytania 🙂

Napisz komentarz