Przywracanie aplikacji do ustawień domyślnych w systemie Android

Pewnie każdemu chociaż raz zdarzyło się, że dana aplikacja zainstalowana w naszym urządzeniu z Androidem nie chciała się uruchomić lub przestała poprawnie działać. Czasami też nie możemy znaleźć odpowiedniej funkcji, aby całkowicie wyczyścić lub zmienić dane podane w aplikacji. Z pomocą przychodzi nam proste narzędzie systemowe, które pozwoli wymazać dane aplikacji. Działanie tej opcji przedstawię na przykładzie wyczyszczenia danych z aplikacji YouTube.

4546165305_c4bf563e24_z

Przywracanie aplikacji do ustawień domyślnych

Krok 1
Z menu aplikacji przechodzimy do ustawień urządzenia poprzez kliknięcie odpowiedniej ikony.

Ustawienia1

Krok 2
W menu ustawień wyszukujemy opcji nazwanej Aplikacje lub Menadżer aplikacji, klikamy i wyszukujemy na liście aplikację, którą chcemy  przywrócić do ustawień domyślnych.

Aplikacje

Krok 3
Po odnalezieniu aplikacji uruchamiamy zaawansowane opcje za pomocą kliknięcia w jej nazwę. Wyszukujemy opcji Wyczyść dane, klikamy i potwierdzamy komunikat oświadczający, że zgadzamy się na wymazanie danych z aplikacji. 
Aplikacje2

Aplikacje 3Krok 4
Gotowe. Ustawienia naszej aplikacji zostały wyzerowane. Aplikacja przy następnym uruchomieniu  odpali się jak nowo zainstalowany program.

YT

Podsumowanie

Korzystanie z tej opcji jest szczególnie przydatne jest chcemy szybko zmienić dane logowania np: skrzynce pocztowej, a także to ławy sposób oczyszczenia naszej przeglądarki z plików cookies, haseł i historii przeglądania. Opcja ta jest przydatna również w przypadku błędnego działania aplikacji od Google i Sklepu Play. Wystarczy, że wyczyścimy dane aplikacji Usługi Google Play, a nasze urządzenie odzyska dawną sprawność.

Tagi:, ,

2 komentarze

  1. Xzibit pisze:

    Świetny poradnik – ostatnio sporo namieszał u siebie i coś mi muliło. Teraz działa już ok 🙂

  2. Paweł pisze:

    Częsty problem, a rozwiązanie takie proste. Wartościowy wpis, dzięki!

Napisz komentarz