Jak włączyć napisy w Windows Media Player ? Dodawanie brakujących napisów w Windows Media Player.

Brak napisów w Windows Media Player – zobacz jak włączyć napisy w filmach !

Windows Media Player to domyślny odtwarzacz multimedialny w systemie Windows –  nie dziwi więc fakt, że tak często z niego korzystamy. Jeżeli masz problem z niedziałającymi napisami w Windows Media Player to skorzystaj z tej porady – pokazujemy jak włączyć napisy w filmach za pomocą WMP.

napisy

Podczas odtwarzania filmów za pomocą Windows Media Player może okazać się, że nie czyta ona napisów (txt) dołączonych do filmu, nawet wtedy gdy w ustawieniach programu włączona jest opcja odpowiedzialna za wyszukiwania napisów. Rozwiązać ten program możemy na dwa sposoby – postaram się opisać krok po kroku jak włączyć napisy w filmach, które oglądamy przez Windows Media Player.

Na początek należy posiadać w systemie zainstalowane kodeki FDDShow, które możemy pobrać ze strony: FDDShow 2013 (download). Jest to zbiór kodeków, który pozwala oglądać filmy w formacie DiVX, czy MPEG – do oglądania większości filmów będzie niezastąpiony. Po zainstalowaniu kodeków nie powinniśmy mieć problemów z filmami w których nie było słychać dźwięku, albo odwrotnie słychać dźwięk, ale nie widać obrazu.

Aby włączy napisy w Windows Media Player, należy skonfigurować FDDShow:

Przechodzimy do menu Start, następnie Programy i wybieramy FDDShow i Konfiguracja Dekodera Obrazu FDDShow:

konfiguracja fddshow

W oknie z konfiguracją dekodera obrazu Fddshow szukamy zakładki Napisy i zaznaczamy ją *(zaptaszkowujemy), aby była aktywna :

napisy w windows media player

Możemy pobawić się również dodatkowymi opcjami jak wielkość wyświetlanej czcionki, czy jej krój – ważne jest natomiast zaznaczenie opcji „napisy” w zakładkach po lewej stronie jako aktywnej.

Przechodzimy ponownie do menu Start, następnie Programy i wybieramy FDDShow i Konfiguracja Kodera Video :

konfigraucja kodera video

Na samej górze przechodzimy do zakładki DECODER, następnie w menu po lewej stronie odnajdujemy pozycję Napisy i ją również zaznaczamy jako aktywną (*zaptaszkowujemy). Dzięki temu powinniśmy mieć możliwość oglądania napisów z filmami w Windows Media Player. Podczas oglądania filmu kodeki powinny być aktywne w prawym dolnym rogu ekranu (koło zegara). Dodatkowo należy pamiętać, aby film był podpisany tak samo jak napisy, które chcemy z nim uruchomić.

Drugi sposób pozwalający oglądać filmy z napisami w odtwarzaczu Windows Media Player, polega na pobraniu filtra DirectVobSUb VSFilter (vsfilter.2.39). Wystarczy go pobrać i zainstalować – jeżeli to nie zadziała to wcześniej wykonajmy krok pierwszy, opisany powyżej a dopiero później zainstalujmy dodatkowy filtr.

Tagi:, , , ,

1 Komentarz

  1. Magda napisał(a):

    Na win 7 ściągnięcie kodeków nic nie dało, dopiero filter zadziałał:)

Napisz komentarz