Rozwiązujemy zagadkę najprostszych sposobów na nowych fanów w social mediach

Marketingowcy specjalizujący się w reklamie i promocji w internecie są zgodni, że utrzymanie fanów jest tak samo trudne zarówno w przypadku małych, jak i bardzo dużych kont. Różnice pojawiają się na innym etapie – zdobywania followers FB, Insta albo subskrybentów na YT. O wiele łatwiej bowiem zatrzymać fana przy sobie, gdy wie on, co oferuje dany profil, niż zachęcić go do polubienia strony.

Ruszamy z pozyskiwaniem fanów

Skoro to takie trudne zajęcie, to może dać sobie w ogóle spokój z działalnością w social mediach? Firma marketingowa wynajęta do takiego zadanie pochłonie majątek, a zyski nie zawsze są przecież pewne… To poważny błąd w myśleniu i poddawanie się już na starcie. Faktycznie zdobycie followers instagram to nie zadanie równe z wyjściem na zakupy i kupieniem tysiąca obserwujących (chociaż o tym dalej…), ale jeśli chcemy zrobić to samemu, wymaga trochę poświęconego czasu. Najtrudniejszym krokiem jest zawsze ten pierwszy, czyli założenie profilu i nauczenie się jego obsługi. Potem jest nieco łatwiej, ale trzeba pamiętać o regularności postowania, interakcji z fanami, odpisywaniu na wiadomości albo komentarze. Jak więc pozyskać obserwujących na Insta? Można zrobić to klasycznie, wykorzystując kilka najbardziej efektywnych metod.

Metoda „na znajomego”

Bez znaczenia, czy szukamy fanów na Facebooku czy followers IG – opcja polecania profilu znajomemu i prośbą o przekazanie linka dalej, jest najprostszym i absolutnie bezpłatnym sposobem na rozkręcenie działalności w social media. Warto zacząć od kręgu najbliższej rodziny i przyjaciół, potem dalszych znajomych. To moment, w którym nie ma się co wstydzić, że przez dwa lata się z kimś nie rozmawiało. Metoda ta zakłada, że fani na FB albo obserwujący Insta z naszego najbliższego kręgu będą udostępniali profil dalej, polecali go dalszej rodzinie, znajomym i bliskim, tworząc swoistą siatkę poleceń. Trzeba się tylko przygotować na długie czekanie, bo efekty nie są widoczne od razu.

Aktywność na innych profilach

Inną opcją, jak zdobyć Instagram followers, lajki na FB, nowe subskrypcje albo polubienia pod swoimi postami jest aktywność. Nie tylko na własnym profilu, ale też na profilach innych użytkowników. Najlepsze efekty daje komentowanie na tematycznych stronach, przy czym należy pamiętać o dwóch zasadach:

  1. Nie robić tego w bezczelnie chamski sposób, czyli pustym sloganem „Zapraszam na mój profil”, „Odwiedźcie moje konto” itp. Trzeba się wysilić, a przede wszystkim nie ograniczać do samej reklamy. Zwykle wystarczy po prostu wzięcie udziału w samej dyskusji pod postem, abyśmy zostali zauważeni.
  2. Komentować ze swojego konta docelowego. W przypadku chęci pozyskania Instagram followers będzie to po prostu nasz profil, a w przypadku fanpage’a na FB trzeba się zalogować właśnie jako fanpage i z jego poziomu komentować posty.

Regularność postowania

I nie zapominać o swoim własnym koncie! Dodanie jednego wpisu, zdjęcia albo filmiku dzienne było modne kilka lat temu. Dzisiaj, gdy w internecie spędzamy więcej czasu, fani na FB i obserwatorzy na Instagramie są spragnieni regularności i częstości postowania. Może na pierwszym etapie działalności profilu jeden wpis dziennie będzie okej, ale im większy zasięg, tym więcej postów powinno się na nim pojawiać.

Zróżnicowanie źródeł

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby followersów na Insta pozyskiwać na przykład z Facebooka lub odwrotnie. Jest to wręcz sposób charakteryzujący się wyższą skutecznością dzięki tak zwanej dywersyfikacji źródeł, czyli ich zróżnicowaniu. Dlaczego to działa? To dość proste:

– zapewnia więcej miejsc pozyskania potencjalnych insta followers, a to oznacza większe zasięgi promocyjne,

– pomaga dotrzeć do osób, które nie korzystają z danych typów social mediów i pokazać im, że mają na nich do zobaczenia wiele ciekawych rzeczy,

– umożliwia budowanie marki i rozpoznawalności także wśród fanów na innych portalach społecznościowych.

Szacuje się, że ze źródeł zewnętrznych, blogów, stron www, for internetowych itp. można pozyskać nawet połowę całościowego ruchu na swoim profilu.

Kupowanie Instagram followers

„Ale ja nie mam czasu”, „nie wiem, jak to zrobić”, „mam inne zajęcia”. To nie wymówki wielu użytkowników social mediów, ale realne problemy, które uniemożliwiają szybkie pozyskiwanie fanów. Dlatego z pomocą w takich sytuacjach przychodzi Fejmowo które oferuje kompleksowe zdobywanie instagram followers dla Ciebie, Twojej firmy, biznesu, prowadzonej działalności artystycznej, medialnej itp. Jedyne, czym trzeba się zająć, to podać link do swojego profilu oraz liczbę pozyskiwanych fanów. I tyle, cała filozofia spłaszczona do dwóch rzeczy. Całą resztą zajmie się Fejmowo, zdobywając odpowiednio dużo obserwatorów do profilu, lajków, wyświetleń pod filmami, komentarzy a nawet w przypadku Facebooka reakcji pod postami. Klient może sam decydować o liczbie followersów, częstotliwości ich pozyskiwania a w niektórych sytuacjach nawet o geolokalizacji.

Czy to bezpieczne?

Oczywiście! A do tego jeszcze całkowicie legalne, nie tylko z punktu widzenia regulaminów poszczególnych social mediów, ale również aktualnego prawa. Sposoby pozyskiwania fanów i obserwujących insta lub FB są dowolne i o ile nie zaburzają działania serwisu (a kupowanie fanów nie ma z tym nic wspólnego), można z nich korzystać wedle własnego uznania. Nikt nie zablokuje za to żadnego konta i profilu. Bezpieczeństwo dotyczy również kwestii finansowej: skąd klient ma mieć pewność, że usługa zostanie wykonana prawidłowo, a nawet czy w ogóle zostanie wykonana? Dlatego warto wybierać do realizacji podobnych zadań te firmy, które cieszą się dużym zaufaniem w branży, działają w niej dłuższy czas i stawiają na dobry, bezpośredni kontakt z klientem. Warto też poczytać opinie innych klientów korzystających z pomocy w zdobywaniu fanów.

Efekt domina

Najwyższą skuteczność można uzyskać poprzez połączenie wszystkich lub kilku tych metod (albo znalezienie paru własnych). Dochodzi wtedy bowiem do tak zwanego efektu domina, gdzie obserwujący na insta pozyskani przez Fejmowo.pl albo zdobyci w inny sposób nakręcają spiralę kolejnych polubień u swoich znajomych i własnych obserwujących. Dzięki temu tworzy się prawdziwa siatka kolejnych powiązań, a konto zyskuje nowych fanów, followersów i oczywiście niezbędną popularność do tego, aby wypromować się wśród tysięcy innych kont. Dodatkowo korzystanie z kilku sposobów pozyskiwania fanów sprawia, że nie jesteśmy uzależnieni od jednego źródła i na wypadek jego wyczerpania mamy możliwość zdobywania followersów też w innych grupach.

Źródło: Notka PR

Komentowanie zostało wyłączone.