Programy hotelowe

Prowadzenie hotelu nie jest łatwą sprawą. Trzeba zwracać uwagę na wiele spraw, a przeoczenie chociaż jednej może mieć opłakane skutki. Warto korzystać z programów, które ułatwiają prowadzenie hotelu.

Prowadzenie hotelu

Prowadząc hotel trzeba zwracać uwagę na ilość gości, a także kontrolować pokoje. Nie może dojść do sytuacji, w której gości będzie zbyt wielu, ponieważ odbije się to negatywnie na opinii hotelowej. Należy również umiejętnie gospodarować pokojami, ponieważ jeśli hotel godzi się na gości ze zwierzętami to lepiej jeśli będą one od siebie oddalone. Lepiej, żeby nie zaczęły hałasować wszystkie na raz. Następną ważną rzeczą jest dbanie o personel. Kiedy jedna z osoba z recepcji idzie na przerwę, to druga musi mieć wszystko pod kontrolą. Jak widać prowadzenie hotelu nie jest prostą sprawą, jednak żeby sobie to ułatwić, hotele korzystają z programów, które monitorują wiele czynności.

Programy hotelowe, co kontrolują

1. Integracja wszystkich punktów sprzedaży

Hotel musi przede wszystkim zarabiać. Programy hotelowe pozwalają połączyć recepcję, gastronomię, a także inne punkty sprzedaży, dzięki czemu można za jednym razem wydrukować pełen raport z działalności przedsiębiorstwa. Jest to znacznie ułatwienie dla księgowych, którzy nie muszą po kolei wyszukiwać danych.

2. Połączenie programu z pokojami hotelowymi

W jednym panelu można znaleźć pokoje wolne i zajęte. System pozwala również połączyć się z elektronicznymi zamkami, dzięki czemu w każdej chwili można otworzyć dany pokój, przez co klienci są bezpieczniejsi.

3. Połączenie dodatkowych funkcji

W programach hotelowych znajdzie się również miejsca na SPA, sale konferencyjne i inne działalności, które prowadzone są w hotelu. Wszystko w jednym miejscu jest dużym ułatwieniem dla menadżerów.

Przykładowe programy

1. X2 Hotel

2. izzyHotel

3. KWHotel

Zalety korzystania z programów hotelowych

Jest to przede wszystkim duża oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba po kolei dodawać danych sprzedażowych, a wszystko znajduje się w jednym miejscu. W bardzo prosty sposób można kontrolować zajęte i wolne pokoje, a także zobaczyć, w których potrzebna jest pokojówka. Informatyka cały czas się rozwija i tworzone są coraz to nowocześniejsze i lepsze programy, które mają ułatwić ludziom prowadzenie swoich przedsiębiorstw. Warto z nich korzystać, ponieważ czas, który przeznaczyłoby się na daną czynność można wykorzystać w przyjemniejszy sposób. Programy hotelowe są dostępne również z telefonów komórkowych, dzięki czemu można nimi zarządzać z dowolnego miejsca na ziemi.

Źródło: Notka PR

Napisz komentarz