Odzyskiwanie danych i zdjęć z telefonu z Androidem

Jako użytkownik Internetu, na pewno wiesz, że odpowiedź na to pytanie musi być twierdząca. W dzisiejszych czasach, umożliwiających komunikację pomiędzy ludźmi na całym świecie, można uzyskać informacje na niemalże każdy interesujący nas temat.

Jak zatem odzyskać zdjęcia, wiadomości czy jakiekolwiek inne pliki z telefonu z Androidem w sytuacji, gdy niechcący je skasowałeś bez zrobienia kopii, bądź po prostu, z jakiegoś nieznanego ci powodu, wyparowały? Na pewno musisz wykazać się cierpliwością i umiejętnościami szukania, ale da się to zrobić. Oczywiście, im wcześniej tym lepiej, bowiem wraz z upływającym czasem, wzrasta ryzyko nadpisania plików, co może uniemożliwić ich odzyskanie.

Root kluczem do sukcesu

Najprostszą sytuacją wydaje się ta, gdy twój Android posiada roota. Zastanawiasz się co to jest? Mówiąc najprościej – masz uprawnienia administratorskie do swojego telefonu, czyli pełną kontrolę nad nim. Możesz wówczas na przykład instalować bardziej skompilowane aplikacje do odzyskiwania danych, które potrzebują do działania podwyższonego dostępu. Domyślnie jednak w Androidzie nie ma takich uprawnień, a jedynie zwykłe uprawnienia użytkownika.

Jak zatem zrobić roota i czy jest to trudne zadanie? Jest kilka możliwości. Najprościej będzie skorzystać z uniwersalnych narzędzi dostępnych w sieci, które automatycznie rozpoznają smartfon, wyszukają i wykonają odpowiednią metodę rootowania na nim. Nie zawsze natomiast będzie to proste zadanie, gdyż wykonywanie rootów co do zasady jest blokowane przez producentów urządzeń.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że wiele z nich wymaga odblokowania bootloadera, czyli części oprogramowania, która jest odpowiedzialna za uruchamianie systemu. Musisz wówczas znaleźć instrukcję dla danego urządzenia i zastosować się do niej.

Ogólnodostępne aplikacje

Gdy już uda się zrobić roota, należy pobrać aplikację do odzyskiwania danych. Większość z nich za darmo pozwoli przywrócić zdjęcia, a odpłatnie również inne pliki. Aplikacja przeskanuje twój smartfon i wyświetli dane, które zostały usunięte i są w dobrym stanie. Będziesz musiał wskazać je, a następnie umieścić w miejscu docelowym. Istnieją również aplikacje działające bez roota, ale są one mniej skuteczne. Niemniej można zastanowić się nad wypróbowaniem darmowych wersji, upewniając się, że będą bezpieczne dla naszego smartfona.

Pomoc fachowca – najbezpieczniejsze rozwiązanie

Wskazane wyżej rozwiązania, są na pewno przydatne dla osób z choćby minimalnym zacięciem technicznym i znajomością obsługi smartfonów. Jeżeli jednak poprzednie akapity brzmią dla ciebie jak język obcy lub jesteś osobą niecierpliwą bądź nieskłonną do ryzyka, warto byś skorzystał z pomocy specjalistów w tej dziedzinie.

Avidata to profesjonalna firma, która od 13 lat odzyskuje dane z wszelkich nośników – również z telefonów. Bezpłatnie odbiorą twojego smartfona z każdego miejsca w Polsce, następnie, również bez opłat, zdiagnozują usterkę i wycenią przywrócenie plików. Nie musisz obawiać się o poufność – pracownicy firmy posiadają poświadczenia bezpieczeństwa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – na co dzień odzyskują dane z klauzulą niejawności i współpracują z największymi firmami i instytucjami w kraju. Jak widzisz, istnieje realna szansa, że zdjęcia, które utraciłeś, uda się odzyskać – i to na kilka sposobów. Powodzenia!

Źródło: Notka PR

19 komentarzy

 1. MMCE pisze:

  Chyba każdego chociaż raz w życiu spotkała sytuacja w której straciliśmy wszystkie dane z telefonu komórkowego, bądź laptopa. Przywrócenie danych jest trudne, a także wymaga sporej wiedzy ze świata technologii. Więc ludzie nie powinni na własną rękę odzyskiwać usuniętych informacji, a skorzystać z profesjonalnego serwisu komputerowego.

 2. Milwaukeeejg pisze:

  handwritten by the author.

 3. Sprinklerxzs pisze:

  monuments related to deep

 4. Edelbrockumc pisze:

  new texts were rewritten

 5. Flexiblekzd pisze:

  , text and illustrations to which

 6. EOTechyxa pisze:

  written on the parchment was scratched out

 7. Broncoghw pisze:

  … As a rule, the manuscript is called

 8. Incipiolvi pisze:

  scroll. Go to Code Form

 9. Businessclb pisze:

  among them acquired „Moral

 10. Businessjuu pisze:

  the best poets of his era and

 11. Batteriescsu pisze:

  Since manuscripts are subject to deterioration

 12. Squiergof pisze:

  One of the most skilled calligraphers

 13. Leupoldjfq pisze:

  consists of the book itself

 14. Amazonnnrfg pisze:

  handwritten books were made,

 15. Linksysowh pisze:

  handwritten books were made,

 16. Marshallvwr pisze:

  European glory, and even after

 17. Edelbrockbvl pisze:

  „Julia’s Garland” (fr. Guirlande de Julie)

 18. Sightvjc pisze:

  „Julia’s Garland” (fr. Guirlande de Julie)

 19. Feedergyc pisze:

  Europe, and in Ancient Russia

Napisz komentarz