Laptop poleasingowy – jakie parametry sprawdzić zanim zdecydujesz się na zakup

Szukasz porządnego laptopa, lecz masz ograniczony budżet? Postaw na kompromis między jakością a wyglądem i wybierz sprzęt poleasingowy. Jednak nim dokonasz zakupu, sprawdź na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę.

Stan wizualny

O stanie wizualnym laptopa poleasingowego najwięcej Ci powie jego klasa – doskonała A z drobnymi śladami użytkowania, A- z delikatnie widocznymi rysami lub przebarwieniami lub B, gdzie spotkasz już widoczne ubytki wizualne. Sprzęt o oznaczeniu C lub dalszymi literami alfabetu to duże ryzyko, ponieważ brakować mu może podzespołów lub któryś z nich może po prostu nie działać. Trzy pierwsze klasy są całkowicie sprawne i gotowe do działania od pierwszego uruchomienia.

System i gwarancja

To bardzo ważne, żeby sprawdzić oferowaną na sprzęt gwarancję. Trzy miesiące to absolutne minimum. Im dłuższe zabezpieczenie i serwisowanie laptopa oferują, tym lepiej. O tym, czy sprzęt został sprowadzony z zagranicy powie Ci system operacyjny – zwróć uwagę na licencję oraz wersję językową.

Data produkcji

Starajcie się nie wybierać laptopów starszych niż pięć lat. Bezołowiowa elektronika wewnątrz laptopów to wymóg unijnej dyrektywy, co dla niektórych sprzętów oznacza niższą trwałośćDatę produkcji sprzętu możesz ustalić dzięki numerowi seryjnemu sprzętu. Na stronie producenta lub po wykonaniu telefonu na jego infolinię dowiemy się ile wiosen przeżył komputer, który nas interesuje.

Bogate wnętrze

Przyjrzyj się szczegółowej specyfikacji sprzętu dostępnej na stronach oferujących laptopy poleasingowe, takich jak https://rnew.pl/. W ten sposób poznasz realną moc obliczeniową laptopa. Wczytaj się w informacje o wymienionych podzespołach, czyli co w sprzęcie zostało stuningowane. Laptopy poleasingowe to sprzęty klasy biznesowej, a więc cechują się wnętrzem, które podoła skomplikowanej pracy biurowej. Jednak przy zakupie jakiegokolwiek sprzętu komputerowego trzeba zwrócić szczególną uwagę na ekran (czy matowy?) i jego rozdzielczość. Poza tym istotny jest procesor – Intel Core z literką U na końcu to must have – zwłaszcza powyżej procesora i3.

Bateria

Największą wadą używanych laptopów jest ich długość pracy na baterii. Nim więc wybierzesz jeden dla siebie, sprawdź dostępność na rynku baterii do konkretnego modelu. Nieraz są albo bardzo drogie, albo nawet i niedostępne. Jeżeli jednak laptop poleasingowy ma Ci służyć jedynie do pracy w domu, a także nie będzie Ci przeszkadzać konieczność ciągłego podłączania go do kontaktu, nie musisz się przejmować dodatkowym researchem. Warto też zastanowić się nad sama wagą sprzętu – jeśli ma powyżej dwóch kilogramów, prędzej nada się do użytku stacjonarnego.

Laptop poleasingowy to budżetowe rozwiązanie opakowane w pancerną obudowę. Jeżeli nie boisz się sprzętu z drugiej ręki i jego możliwych wizualnych uchybień, a najważniejsza dla Ciebie jest możliwie jak najwyższa wydajność w możliwe jak najniższej cenie, to koniecznie sprawdź oferty sprzętu poleasingowego.

Źródło: Notka PR

3 komentarze

  1. gmail sign up pisze:

    Laptop poleasingowy to budżetowe rozwiązanie opakowane w pancerną obudowę.

  2. Kaśka pisze:

    Ważne jest tez źródło. Dobrym źródłem są aukcje poleasingowe EFL. Godne polecenia jest też Pekao i Idea. Zawsze trzeba dobrze przeanalizować ofertę, ale zakup w tego typu znanych instytucjach jest gwarancją bezpiecznej transakcji.

  3. Wiktor pisze:

    Laptopy poleasingowe najlepiej kupować od firm lub sklepów z takim używanym sprzętem. Wówczas ma się pewność, że komputer działa i jest w dobrym stanie. Zazwyczaj od sklepu dostaje się też gwarancję. Moim zdaniem zakup poleasingowej elektroniki jest opłacalny. Często można trafić na okazję i upolować profesjonalne produkty dobrych marek za grosze.

Napisz komentarz