Laptop czy komputer stacjonarny? Pomożemy ci dokonać wyboru!

Co lepiej sprawdzi się na co dzień – komputer stacjonarny czy urządzenie mobilne? A może warto kupić jedno i drugie? Wiele osób ma dylemat i zastanawia się, czy warto jeszcze kupować tradycyjny stacjonarny sprzęt. Tymczasem odpowiedź jest jedna: urządzenie powinno być po prostu optymalnie dopasowane do naszych potrzeb.

sluchawki-laptop

Komputer stacjonarny – dla graczy i profesjonalistów

Komputer stacjonarny, chociaż droższy od urządzenia mobilnego, posiada wiele zalet. Przede wszystkim, mamy możliwość jego rozbudowy i zastosowania w nim różnych nowinek technologicznych. Często brakuje nam tego w laptopach, które szybko wychodzą z mody i nie nadążają za nowymi trendami – niestety nie możemy ich rozbudowywać, więc kończy się to zwykle koniecznością wymiany na nowy model. Tymczasem komputer stacjonarny może nam służyć przez wiele lat. Zapewnia też zazwyczaj o wiele lepsze parametry niż urządzenie mobilne. Dlatego sprawdzi się w przypadku miłośników gier komputerowych, którzy potrzebują wydajnego i szybkiego sprzętu, nadążającego za najnowszymi wydawnictwami. Komputery stacjonarne są też niezbędne w przypadku osób, których praca zawodowa związana jest np. z projektowaniem czy grafiką komputerową – ze względu na lepsze parametry tylko one będą w stanie obsłużyć np. niektóre zaawansowane programy graficzne. Jeśli jesteśmy typem domatora i z komputera korzystamy tylko w domu, również lepiej postawić na urządzenie stacjonarne; możemy korzystać z niego w wygodny sposób, przygotować sobie ergonomiczne stanowisko.

Laptop – dla biznesu i ludzi aktywnych

Urządzenie mobilne sprawdzają się świetnie w przypadku osób, które prowadzą własny biznes i są ciągle w biegu. Możemy zawsze mieć je przy sobie – podczas podróży służbowej, spotkania z klientem, a nawet… nudnej konferencji. Laptop jest więc jednym z podstawowych narzędzi pracy w dzisiejszych czasach, nie tylko gdy mamy własną firmę lub pracujemy zdalnie. Korzystają z niego m.in. przedstawiciele handlowi czy dziennikarze. Urządzenia mobilne cieszą się też ogromną popularnością wśród młodzieży, także ze względu na aktywność i mobilność tej grupy społecznej. Dziecko również nie musi mieć własnego komputera stacjonarnego, ale laptop na pewno przyda mu się do nauki i zabawy. Główną zaletą takiego sprzętu jest wspomniana mobilność, związana z niską wagą i kompaktowością. Niestety, nie możemy go rozbudowywać ani liczyć na tak dobre parametry, jak w przypadku komputera stacjonarnego.

Kupujesz laptopa? Dopasuj go do potrzeb

Jeśli chodzi o laptopy, to różnorodność dostępnych na rynku modeli jest tak duża, że trudno nieraz odnaleźć się w gąszczu ofert. Dużą pomocą okazuje się często ranking laptopów (dostępny np. na stronie http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-laptopow-sprawdz-jaki-laptop-wybrac.bhtml) – dzięki poradom fachowców o wiele łatwiej jest podjąć optymalną decyzję.

Zanim zdecydujemy się na zakup laptopa lub komputera stacjonarnego, zastanówmy się dokładnie, w jaki sposób korzystamy najczęściej z tego rodzaju sprzętu. Określmy swoje najważniejsze potrzeby i wybierzemy zgodnie z nimi!

Źródło: Notka PR,

Napisz komentarz