Kolokacja serwerów – dlaczego jest tak popularna wśród dużych firm?

Część firm działających na rynku korzysta z własnych pomieszczeń, które są w mniejszym lub większym stopniu przystosowane do przechowywania serwerów. Są jednak podmioty, które wolą skorzystać z usług profesjonalnie działających firm, które specjalizują się w zapewnianiu dogodnych warunków dla serwerów. Tego typu usługi są popularne szczególnie wśród dużych firm. Dlaczego?

Na czym polegają usługi kolokacyjne?

Zewnętrzni usługodawcy świadczą wobec dużych firm szereg usług. Jedną z nich jest kolokacja serwerów. Polega ona na umieszczaniu własnych urządzeń w pomieszczeniach należących do zewnętrznej firmy. Pokoje są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić serwerom jak najlepsze warunki, zgodne z wszelkimi przyjętymi parametrami. Zapewnia to ciągłość działania serwerów, bez najmniejszych problemów. Usługodawca zobowiązany jest do tego, aby dbać o infrastrukturę klienta. Chodzi tu przede wszystkim o zapewnienie serwerom właściwych warunków, a także ich ochronę przed kradzieżą. Istotne jest również to, aby firmy IT świadczyły usługi serwisowe, polegające na naprawie serwerów i usuwaniu usterek, gdy pojawiają się podczas pracy systemu. Zwykle tego typu usługi świadczone są zdalnie, bez konieczności udawania się do siedziby klienta. Skraca to czas świadczenia usługi, co odpowiada każdemu klientowi.

Usługa kolokacji atrakcyjna dla dużych firm. Dlaczego?

Wielu mogłoby się wydawać, że duże firmy nie potrzebują korzystać z zewnętrznych usług, ponieważ większość problemów mogą załatwić we własnym zakresie. To jednak nie do końca prawda. Oczywiście, duże firmy dysponują ogromnymi budżetami. Nie oznacza to jednak, że mogą pozwolić sobie na przykład na budowę serwerowni w siedzibie swojej firmy. Wolą polegać na specjalistach, którzy mają już w tym zakresie doświadczenie. Zamiast zatrudniać nowych ludzi do swojego zespołu wolą skorzystać z usług zewnętrznych firm. Pozwala to na minimalizowanie etatów, a zarazem uzyskiwanie profesjonalnych usług. Takie działania dużych firm przekładają się na ich ogromne zyski, co nie jest bez znaczenia dla ich rozwoju.

Źródło: Notka PR

Napisz komentarz