Jaki fotel do komputera wybrać?

Ból pleców, mięśni, spięty kark? Zapewne większość z nas rozpoznaje te objawy u siebie. Z trudem wytrzymujemy długą pracę przed komputerem, a naszym największym marzeniem jest możliwość wykonywania zadań bez bólu kręgosłupa. Naszym sprzymierzeńcem może okazać się prawidłowo dobrany fotel do siedzenia. Fotel do pracy przy komputerze to bardzo ważny element. Przede wszystkim przy jego wyborze trzeba wziąć pod uwagę ergonomię. Warto przeanalizować nasz styl pracy, potrzeby i oczekiwania. W artykule przedstawiamy kilka cennych rad dotyczących jego zakupu.

Wysokość fotela

Przede wszystkim wysokość fotela musi umożliwiać swobodne zgięcie nóg w kolanach pod kątem 90o. Zarówno zbyt niski, jak i zbyt wysoki fotel nie umożliwia prawidłowego rozłożenia ciężaru ciała wzdłuż kręgosłupa, a to prowadzi do pojawienia się bólu i różnych schorzeń.

Podłokietniki ważna sprawa

W wielu fotelach podłokietniki są wąskie, a także nie ma rozwiązań umożliwiających zmianę ich pozycji. Nie stanowi to najlepszego rozwiązania. Warto zwrócić uwagę, żeby wspierały ręce przez cały czas pracy, a nie tylko w momencie przerwy. Ich odpowiedni wybór jest niezwykle istotny w zapewnieniu komfortu pracy.

Oparcie

Niezwykle istotny, a często pomijany jest kształt oparcia. Fotel powinien być wyprofilowany do kształtu kręgosłupa, a także mieć ruchome podparcie lędźwiowe (pozwala na jego dostosowania do wzrostu). Warto omijać fotele, które mają głębokie siedziska. Sprzyjają one pochylaniu się użytkownika do przodu i dodatkowe przeciążanie kręgosłupa. Ponadto fotel do komputera powinien mieć odchylane oparcie, co pozwala odciążyć plecy podczas przerw.

Wentylacja

Fotele tapicerowane naturalną skórą lub tkaninami nie wymagają wentylacji. Jednak przy zakupie fotelu wykonanego ze skóry syntetycznej warto zwrócić uwagę na ten aspekt. W tym przypadku nieduże otwory wentylacyjne zwiększą komfort użytkowania, a także trwałość fotela.

Pamiętaj o siedzisku

Przede wszystkim powinno ono być miękkie. Zwróćmy także uwagę na jego głębokość. Zarówno zbyt głębokie, jak i zbyt płytkie siedzisko zwiększa zmęczenie i prowadzi do braku komfortu podczas pracy.

Wygląd fotela do komputera

Oprócz parametrów ergonomicznych, przy wyborze fotela warto zwrócić uwagę na estetykę jego wykonania. Niestaranne szycie, nieoszlifowane nadlewki na podłokietnikach, brzydko zakończone ściegi czy źle prowadzone szwy – to wszystko może utrudnić korzystanie z fotela, a także wpływa na jego nieestetyczny wygląd. Ponadto fotel musi pasować także do wystroju wnętrza. Inny fotel pasuje do pokoju młodzieżowego, a inny do gabinetu.

Poświeć czas na wybór

Zakup dobrego fotela do komputera wymaga poświęcania czasu na analizę parametrów, własnych potrzeb i oczekiwań. To wszystko decyduje, które cechy fotela są najważniejsze, a które mają dla nas znaczenie drugorzędne. Dobrze dobrany fotel sprzyja nie tylko zdrowiu, samopoczuciu, ale także dobrej jakości naszej pracy.

Finansowanie zakupu fotela do komputera

Zakup fotela do komputera o dobrych parametrach to inwestycja w nasze zdrowie i wyniki pracy. Nie warto zaoszczędzać na tym elemencie wyposażenia naszego gabinetu. Co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy potrzebnych środków finansowych na ten cel albo do wymaganej kwoty jeszcze nam trochę brakuje? Z pomocą przychodzą pożyczki online oferowane przez instytucje pozabankowe jak np. www.proficredit.pl. Pożyczki online, jak każde inne zobowiązanie w przyszłości należy spłacić. Z tego względu warto przeanalizować, czy pożyczki online nie będą zbytnio obciążały naszego budżetu. Fotel najwyższej jakości może być drogi, ale zapewni nam komfort pracy, a nasz kręgosłup nie będzie cierpiał.

Źródło: Notka PR, Zdjęcie: stocksnap.io/photo

Napisz komentarz