Jak Usługi IT Wspierają Zarządzanie Firmą

Jeszcze do niedawna każda firma musiała zatrudniać własnego informatyka, którego rolą była obsługa sprzętu, sieci internetowych czy usuwanie awarii. Takie rozwiązanie wiązało się jednak z wieloma niedogodnościami – kwalifikacje jednego człowieka nie zawsze okazują się wystarczające do zapewnienia kompleksowej obsługi, a kiedy jedyny informatyk w firmie wybrał się na urlop lub zwolnienie lekarskie, firma zostawała bez opieki informatycznej. Od kilku już lat można skutecznie poradzić sobie z tymi problemami, nawiązując współpracę z firmami zewnętrznymi.

Co to jest wsparcie IT?

Usługi informatyczne dla firm to obecnie model opierający się na outsourcingu. Polega on na zamówieniu stałej obsługi informatycznej. A więc mamy gwarantowane umową regularne wizyty informatyka w firmie lub zdalne załatwienie problemu, obsługę sieci, instalację i konfigurację oprogramowania i rozwiązywanie bieżących problemów ze sprzętem. Zakres usług uzależniony jest od rodzaju wybranego pakietu.

W praktyce rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, ale do jego największych zalet należy optymalizacja kosztów prowadzenia firmy. Przedsiębiorca nie musi już tworzyć działu IT ani nawet zatrudniać technika informatyka. To firma zewnętrzna odpowiedzialna jest za zapewnienie mu wynagrodzenia, odprowadzenie składek i dopełnienie wszelkich innych formalności związanych z jego stanowiskiem pracy. Branża IT rozwija się na bieżąco i coraz więcej firm świadczy usługi w tym zakresie. Jeśli chcesz znacznie obniżyć koszty i usprawnić funkcjonowanie firmy powinieneś znaleźć profesjonalną firmę z doświadczeniem, dla której obsługa informatyczna firm w ramach współpracy B2B ma gwarantować satysfakcję i obustronne korzyści.

Kto może korzystać z usług informatycznych?

Opieka informatyczna to oferta skierowana do firm o różnym profilu działalności oraz o różnej wielkości. Niezależnie od tego, czy prowadzisz niewielki, rodzinny biznes, czy duże przedsiębiorstwo zatrudniające kilkunastu lub kilkudziesięciu pracowników, czy jesteś rękodzielnikiem oferującym biżuterię handmade, czy wreszcie producentem sprzętu AGD – zawsze centrum funkcjonowania Twojej firmy jest komputer. Pomaga Ci on zdobywać nowych klientów i utrzymywać kontakty z tymi, których już masz, nawiązywać współpracę z nowymi kontrahentami, przyjmować ewentualne reklamacje, i tak dalej. A skoro komputer podłączony do sieci pełni rolę kluczową, to musi doskonale funkcjonować. Do tego potrzebujesz właśnie informatyka lub programisty z firmy, która zapewnia usługi IT.

Co powinniśmy otrzymać w ramach współpracy?

Zakres usług, jakich możemy oczekiwać, zależy oczywiście od rodzaju wykupionego pakietu, w skład którego wchodzić mogą:

  • usuwanie awarii sprzętu lub sieci w czasie określonym w umowie,
  • analiza sieci i monitorowanie łączy internetowych pod kątem przepustowości oraz sieci wewnętrznej,
  • administracja siecią i konfiguracja oraz zarządzanie urządzeniami,
  • tworzenie kopii zapasowych dokumentów,
  • monitoring urządzeń,
  • doradztwo w zakresie zakupu sprzętu firmowego oraz usług,
  • szkolenia w zakresie obsługi oprogramowania oraz urządzeń.

Czy warto korzystać z takich rozwiązań?

Zdecydowanie warte polecenia jest skorzystanie z usług firmy oferującej wsparcie IT. Oznacza to dla nas nie tylko oszczędność na zatrudnieniu informatyka na etacie, ale także usługi zawsze dopasowane do potrzeb. Firmy outsourcingowe dbają o szkolenia swoich pracowników, dzięki czemu mogą świadczyć usługi na najwyższym poziomie, zawsze zgodne z najnowszymi trendami. Nigdy nie zostaniemy także bez opieki specjalisty – jeśli ten przydzielony do obsługi naszej firmy będzie na urlopie lub zwolnieniu lekarskim, na jego miejsce natychmiast zostanie przyznane zastępstwo.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że rozległa sieć kontrahentów i partnerów biznesowych podnosi prestiż firmy. Skorzystanie z outsourcingu IT pozwala firmie zatrudniać jedynie specjalistów z jej dziedziny, obsługę informatyczną pozostawiając specjalistom. W dzisiejszych czasach, kiedy nowe usługi, oprogramowanie i technologie wprowadzane są do użytku regularnie, a tempo zmian wciąż wzrasta, konieczne jest poświęcenie się ich śledzeniu – to może zapewnić wyłącznie profesjonalna firma IT.

Warto więc skorzystać z wsparcia IT, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Najlepsi specjaliści zaopiekują się naszym sprzętem i sieciami, a my możemy w całości poświęcić się temu, co robimy najlepiej.

Źródło: Notka PR,

Napisz komentarz