Jak przygotować Xbox One do sprzedaży – sprawdź!

Jeszcze w tym roku premierę ma mieć najnowsza generacja konsoli od Microsoft, czyli Xbox Series X. Z tego względu wiele osób wkrótce będzie chciało spieniężyć starszy model. Radzimy, jak przygotować konsole Xbox One do sprzedaży lub oddania! Jeśli chce się przekazać starą konsolę obcej osobie, koniecznie trzeba ją dokładnie wyczyścić – nie tylko z kurzu! Nowoczesne urządzenia gromadzą wiele prywatnych informacji, dlatego dla własnego komfortu i bezpieczeństwa rozsądnie jest wykonać reset. Dowiedz się, jak przygotować Xbox One do sprzedaży!

Dlaczego warto wyczyścić Xbox One, zanim się go sprzeda?

Używany sprzęt elektroniczny zawiera wiele informacji, których nie powinno przekazywać się osobom postronnym. Nowoczesne modele konsol od Microsoft umożliwiają pełną personalizację poprzez stworzenie specjalnego konta. Wiele osób łączy ze sobą ten profil z prywatnym komputerem. Sprzedanie niezresetowanego Xboxa One jest przez to potencjalnie niebezpieczne. Jeśli sprzęt trafi w niepowołane ręce, nieuczciwy kupiec może próbować to wykorzystać.

Kłopotliwa będzie też sytuacja, w której obca osoba zechce grać w nieswoje gry. Są one zgrywane na chmurę, dlatego jeśli są przypisane do konta, może je bez problemu włączyć. Kupiec zyska darmowy dostęp, przez co może np. usuwać posiadane zapisy. Xbox Series X będzie mieć wsteczną kompatybilność, dlatego wiele osób będzie z pewnością chciało dokończyć dawniej porzucone gry.

Wyczyszczenie konsoli jest też po prostu udogodnieniem dla kupującego. Dzięki temu będzie mógł dostosować ją do swoich potrzeb. Takie urządzenie będzie „jak nowe” – można stworzyć na nim własne konto, wgrać ulubione gry itp.

Jak przygotować Xbox One do sprzedaży?

Po dokładnym oczyszczeniu konsoli z kurzu i zabrudzeń wiele osób zastanawia się, jak przygotować konsole Xbox One do sprzedaży. Urządzenie trzeba zresetować i przywrócić do ustawień fabrycznych. Cały proces nie jest zbyt skomplikowany, ale należy go uważnie wykonać – szczególnie, gdy chce się zachować swoje dane.

Na początek trzeba stworzyć kopię zapasową. By to zrobić trzeba wybrać opcje:

Start > Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Kopia zapasowa > Dodaj dysk.

W tym momencie trzeba wybrać dysk zewnętrzny, na którym zostaną utrwalone informacje zapisane na konsoli. Po tym można przystąpić do przywracania ustawień fabrycznych, czyli resetu urządzenia. W tym celu należy wybrać opcje:

Start > Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Odzyskiwanie.

W miejscu tym znajduje się obszar „Resetuj ustawienia do stanu początkowego”. Po jego kliknięciu wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Proces spowoduje wykasowanie wszystkich danych oraz ustawień wprowadzonych w konsoli.

Kolejnym krokiem jest usunięcie urządzenia z konta Microsoft. By to osiągnąć, trzeba najpierw wejść na stronę Microsoft, zalogować się i wejść w zakładkę „Urządzenia” („Devices”). Po znalezieniu Xboxa One trzeba wybrać opcję „Pokaż szczegóły”. Po wybraniu funkcji „Więcej akcji” wystarczy wybrać pole „Usuń”. Po przejrzeniu szczegółów urządzenia należy zaznaczyć pole wyboru „Mogę już usunąć to urządzenie”, po czym potwierdzić swoją decyzję. Ostatnim etapem jest odłączenie urządzenia od konta Microsoft, poprzez wybranie w szczegółach opcji „Odłącz”.

Gdzie kupić Xbox Series X w dobrej cenie?

Chociaż konsola Xbox Series X została już przedstawiona światu i zapowiedziana na grudzień 2020, istnieje ryzyko, że jego premiera się opóźni. Z tego względu raczej nie ma się co spieszyć ze sprzedażą Xbox One. W pierwszych miesiącach po premierze często ujawniają się jeszcze wady i niedociągnięcia sprzętu, dlatego rozsądnie jest poczekać nawet i rok. Po takim czasie będzie można kupić już go nieco taniej np. na 4console.pl. Jeśli zaś zastanawiasz się właśnie nad kupnem używanego Xboxa One, w ofercie znajdziesz też nowy sprzęt w bardzo przystępnej cenie!

Wiedząc już, jak przegotować Xbox One do sprzedaży, zaczekaj na dobry moment. Kupując nowy sprzęt na 4console.pl kilka miesięcy po premierze możesz sporo zaoszczędzić. Nie spiesz się – w ten sposób unikniesz niedociągnięć, a poprzednia generacja jest jeszcze całkiem grywalna!

Źródło: Notka PR

Komentowanie zostało wyłączone.