Jak podłączyć internet z telefonu do laptopa?

Niekiedy zdarza się, że potrzebujemy udostępnić Internet z telefonu do innego urządzenia, np. laptopa czy tabletu. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się, gdy z różnych powodów mamy kłopot z podłączeniem komputera do sieci stacjonarnej. Cała procedura nie jest skomplikowana i trwa zaledwie kilka chwil. Sprawdź, jak to zrobić!

Podłączanie Internetu ze smartphone do innego urządzenia – instrukcja krok po kroku

Aby udostępnić Internet z telefonu innym urządzeniom posiadającym Wi-Fi, po pierwsze należy odpowiednio ustawić smartfona. Poniżej znajdziesz omówienie tej procedury na telefonie Samsung Galaxy z systemem Android 4.3. Po pierwsze upewnij się, że masz ustawioną transmisję danych na swoim telefonie. Następnie wejdź w „Ustawienia” i wybierz z Menu opcję „Więcej sieci”. W kolejnym kroku wybierz „Udostępnianie Internetu”. Tutaj są trzy możliwości. Internet możesz udostępnić poprzez Wi-Fi, USB oraz Bluetooth. Wybierz sposób udostępnienia Internetu. Aby Twój telefon pełnił funkcję routera przesuń suwak przy Router Wi-Fi. Na telefonie pojawi się komunikat, że chcesz włączyć router Wi-Fi. Aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo warto ustawić hasło zabezpieczające bądź wybrać opcję „Tylko dozwolone urządzenia”. Jeśli tego nie zrobisz wszystkie osoby, które znajdą się w pobliżu, będą mogły podłączyć się do twojego punktu dostępowego i korzystać z Internetu. Aby uniknąć tego rodzaju sytuacji, skonfiguruj punkt dostępowy o nazwie SSID Internet z komórki oraz ustaw hasło do autoryzacji. Kliknij opcję „Konfiguruj” i wprowadź hasło. W ten sposób twoja sieć została zabezpieczona przed innymi użytkownikami. Teraz możesz przystąpić do podłączenia laptopa do swojego punktu dostępowego. Włącz komputer, wejdź w „Ustawienia sieci” i podłącz odpowiednią sieć. Gotowe!

Co zrobić jeśli twój PC nie ma wbudowanej karty WI-FI? Możesz podłączyć Internet z telefonu za pomocą kabla USB. Wejdź w telefonie w „Ustawienia”, następnie wybierz opcję „Więcej”, a w dalszej kolejności „Tethering & przenośny punkt dostępowy”. Włącz opcję „USB Tethering”. W ten prosty sposób uzyskałeś dostęp do Internetu z telefonu na swoim komputerze!

Jeśli nie masz pod ręką kabla lub w twoim komputerze brakuje wbudowanej karty Wi-Fi, możesz podłączyć Internet z telefonu za pomocą Bluetooth. Zrobisz to w kilku prostych krokach. W pierwszej kolejności w telefonie wejdź w opcję „Ustawienia” i włącz Bluetooth za pomocą suwaka On/Off. Następnie wybierz opcję Bluetooth, aby otworzyć jej ustawienia. Z listy wybierz nazwę swojego smartfona. Urządzenie stanie się w ten sposób widoczne na ekranie twojego komputera. Na komputerze wejdź do Menu Start i wyszukaj opcję „Urządzenia i drukarki”. Na górnym pasku wybierz „Dodaj urządzenie”. Komputer powinien wyświetlić twój telefon. Wybierz go z listy, a następnie przepisz kod z komputera na telefonie. Dzięki temu telefon zostanie powiązany z komputerem i wyświetli się w oknie z urządzeniami i drukarkami. Na telefonie przejdź do „Ustawień”, a następnie do „Sieci bezprzewodowych” i „Więcej”. Wyświetli się lista, z której wybierz „Tethering i punkt dostępu”. Zaznacz opcję „Tethering przez Bluetooth”. W ten sposób udostępnisz połączenie. Teraz pozostaje już tylko wejść do menu Start na komputerze oraz ponownie wyszukać frazę „Urządzenia i drukarki”. W oknie wyszukaj na liście swój telefon, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Połącz używając > Punkt dostępu”. Połączenie zostanie nawiązane.

Jaką wybrać sieć komórkową?

Planując podpisanie umowy z operatorem komórkowym, warto porównać dostępne na rynku oferty i wybrać odpowiednią do swoich potrzeb. Wiele firm kusi nowych klientów konkurencyjnymi cenami i różnego rodzaju promocjami. Warto zwrócić uwagę na ofertę sieci Folx. Jest to nowy gracz na rynku usług telefonii komórkowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, operator wprowadził kilka interesujących rozwiązań. Po pierwsze dostęp do usług odbywa się za pomocą subskrypcji, która łączy w sobie zalety abonamentu i telefonu na kartę. Subskrypcję możesz włączyć i wyłączyć w aplikacji, w dowolnym momencie i bez żadnych konsekwencji. Po drugie, nie musisz już jechać do salonu i stać w kolejce do punktu obsługi klienta. Karta SIM zostanie ci dostarczona do domu w ciągu nawet 15 minut. Ta opcja jest dostępna w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście oraz na terenie konurbacji śląskiej. Oferta tego operatora może być świetną propozycją dla osób ceniących sobie wygodne rozwiązania i elastyczne warunki umowy.

1 Komentarz

  1. miki pisze:

    tego nie zrobiłem w Philipsie z telefonu kabel widzi ale internetu nie pobiera

Napisz komentarz