Dlaczego warto korzystać z Chatbota na Messengerze

Z dnia na dzień przybywa coraz więcej użytkowników korzystających z komunikatorów. Ich popularność została zauważona przez firmy, które również coraz chętniej zaczęły z nich korzystać. Nie tylko możliwość wysyłania bezpłatnych wiadomości, ale możliwość korzystania z dostępnych w nich nowoczesnych narzędzi jest dodatkowym atutem. Popularną aplikacją, która jest często wykorzystywana przez firmy są Chatboty na Messengerze. Duże możliwości rozbudowania Chatbotów oraz zwiększenia ich możliwości zachęca firmy do inwestowania w często płatne, zewnętrzne oprogramowania służące do ich nauki.

Niedawno na konferencji F8 – Facebook potwierdził, iż w Messengerze działa 300,000 Botów. To trzykrotnie więcej, niż w roku poprzednim. Inwestując w Boty, firmą przyświecają różne cele. Jednakże główną motywacją jest łatwość komunikacji z odbiorcą.

Jest to zupełnie nowy i skuteczny kanał komunikacji z klientem, który właściwie wykorzystany niesie marką wiele korzyści.

Dzieje się tak ponieważ, aby pozyskać i utrzymać klienta, należy nawiązać z nim relację. Najlepszym sposobem do nawiązania i budowania relacji jest rozmowa. Chatbot jest tutaj idealnym narzędziem.

źródło: https://www.mysocialseller.com

Odpowiednio wyedukowany, napędzany sztuczna inteligencją potrafi prowadzić konwersację z odbiorcą w sposób imitujący dialog ludzki.

Zdarza się, że rozmówca nie jest świadomy, że prowadzi rozmowę z Botem. Ponieważ Chatbot Messanger można zaimplementować na stronie internetowej, pełni on rolę pomostu między markami i ich odbiorcami, pozwala na osobistą rozmowę “jeden do jednego”. Taka rozmowa pozwala lepiej poznać użytkownika a następnie przesłać jemu spersonalizowaną ofertę.

Odpowiednio przygotowany Bot może przyjmować reklamację, udzielać informacji o produkcie, czy sprawdzać status zamówienia. Wszystko zależy od jego zastosowania i możliwości. Klienci często powielają pytania, stąd tak duże zainteresowanie Chatbotami, które do tego celu nadają się idealnie. Dużym plusem może być również fakt, iż Bot na stronie internetowej jest dostępny 24 godz. na dobę w przeciwieństwie do pracownika infolinii.

Podsumowując, komunikatory są nowym kanałem komunikacji z klientami. Mają one coraz większy wpływ na komunikację z użytkownikami online nie tylko przez Messangera, ale również przez aplikacje mobilne.

Firmy, które skutecznie zaadoptowały Bota u siebie, zdecydowanie wyprzedziły swoją konkurencję. Wiele firm widzi przyszłość w Chatbotach, ze względu na łatwość ich implementacji, oraz niski koszt utrzymania w porównaniu do kosztu zatrudnienia dodatkowego pracownika obsługi klienta.

To początek drogi, jaka czeka Chatboty i organizacje w nie inwestujące. Jeszcze niedawno najbardziej upragnionym produktem była strona internetowa, dziś biznes coraz częściej swoją przyszłość widzi w sztucznej inteligencji. Firma, która nie będzie podążała za nowymi trendami zostanie w tyle za konkurencją.

Źródło: Notka PR

Napisz komentarz