Dlaczego Backup danych w firmie jest tak ważny

Dlaczego warto korzystać z outsourcingu w firmie? Jakie korzyści daje takie rozwiązania? Na czym polega wykonywanie backupu w organizacji?

Backup danych w firmie

Backup danych w firmie polega na tworzeniu kopii zapasowych określonych informacji i plików. Pamiętajmy o tym, że jest on związany z zachowaniem bezpieczeństwa, a także z odpowiedzialnym gromadzeniem danych zgodnie z wymogami.
Każde urządzenie firmowe powinno zostać zabezpieczone, gdyż na takim sprzęcie znajdują się poufne informacje niezwykle ważne z punktu widzenia działalności gospodarczej.

Typy backupu

Kopie zapasowe najczęściej są przeprowadzane w różnorodnych opcjach, takich jak; backup całościowy lub przyrostowy. Pierwszy z nich dotyczy jednorazowej kopii całości bazy danych, przy czym nie ma tutaj znaczenia data ich utworzenia. Warto podkreślić, że ta opcja jest początkowym rozwiązaniem, które pozwala przejść do dalszych kroków. W tym przypadku warto przeprowadzać backup co około 10 dni.
Przyrostowy backup natomiast cechuje się tym, że aby go przeprowadzić, należy chociaż raz skorzystać z backupu całościowego. Dzięki temu system może rozpoznać dane pliki i zmodyfikować się od ostatniej kopii, co pozwala na skopiowanie jedynie tych danych, które powinny zostać zaktualizowane. Proces ten trwa krócej, gdyż dochodzi do kopiowania mniejszej ilości danych. Zalecane jest wykonywanie tego backupu każdego dnia.

Usługa outsourcingu

Usługa outsourcingu IT jest wykonywana na przykład przez firmę ABS-Admin. Znajdziemy tutaj szeroki zakres usług dostosowanych do wielu firm. Dzięki temu zyskamy pewność, że postawiliśmy na sprawdzone rozwiązanie i wieloletnie doświadczenie w branży IT. Oprócz skorzystania z backupu, firma oferuje dodatkowe oferty z zakresu:

– Web/App Development – związany jest z dedykowanymi stronami internetowymi dostosowanymi do potrzeb odbiorcy,

– Testów bezpieczeństwa – polegają one na zweryfikowania poziomu bezpieczeństwa i wdrożonych zabezpieczeń, a także zastosowaniu modyfikacji,

– Aplikacji mobilnych – doświadczeni programiści dokładają najwyższych starań, aby stworzyć ciekawe projekty,

– Body leasingu/outsourcingu – obejmują one wsparcie on-site i off-site,

– Administracji serwera – skorzystać można ze stałej obsługi serwera, doradztwa na szeroką skalę i podstawowej konfiguracji,

– Obsługi teleinformatycznej – odnoszącej się do infrastruktury informatycznej i technicznych nowinek,

– Wdrożeń systemów Erp Comarch.

Kompleksowa obsługa

Korzystanie z outsourcingu IT jest potrzebne zwłaszcza wtedy, gdy w firmie nie mamy zespołu zajmującego się tymi kwestiami. Daje ono wiele korzyści i pozwala zachować bezpieczeństwo każdego dnia, a także skorzystać z porad doświadczonych specjalistów. Oferta zostaje dopasowana do każdego klienta indywidualnie, dzięki czemu można spełnić swoje oczekiwania i wymogi. Kompleksowe podejście do tematu i pomoc w wielu aspektach IT znajdziemy w firmie ABS-Admin.

Wykonywanie backupu jest niezwykle ważne w każdej firmie, dlatego trzeba stosować nowoczesne rozwiązania pozwalające zabezpieczać dane.

Źródło: Notka PR

1 Komentarz

  1. Artykuł inspiruje by wziąć się w końcu za zabezpieczanie swoich danych. Ale jak to zrobić, gdy nie można wyjść do sklepu, a sklep ze sprzętem zamknięty bo panuje koronawirus?

Napisz komentarz