Czy warto inwestować w naukę Ruby on Rails?

Nie ulega wątpliwości, że to Railsi zapewnili językowi programowania Ruby największą popularność. Pomimo konkurencji w postaci innych szybkich architektur, takich jak Node.js, Rails nadal jest frameworkiem, który cieszy się dużym wzięciem u programistów. Dzięki niemu można stworzyć zarówno małe, proste strony, ale i zaprogramować skomplikowane, złożone portale. Niewątpliwą zaletą tego języka programowania jest jego intuicyjna składnia, która bardzo ułatwia jego szybką i efektywną naukę. Jest on także dobrym wyborem na początek przygody z programowaniem.

Ruby on Rails

Twórca Ruby, Yukihiro „Matz” Matsumoto, uważał, że przejrzystość kodu, intuicyjność i duże możliwości składniowe przekładają się na przyjemność pracy programistów z tym językiem oraz czynią go najbardziej eleganckim językiem programowania.

Łatwa nauka, szybkie rozpoczęcie programowania

Ruby jest uważany w świecie IT za jeden z najprostszych języków programowania. Czytanie stworzonego kodu jest zbliżone do przeczytania instrukcji obsługi w języku angielskim. Język Ruby jest pozbawiony definicji typów. Porównanie z innymi popularnymi językami programowania takimi jak Java lub C++ także wypada na korzyść Ruby, ponieważ składnia jest dużo prostsza, co przekłada się na potrzebę napisania mniejszej ilości gotowego kodu. Dzięki tym zaletom Ruby jest wymarzonym językiem do nauki dla początkującego programisty, który stawia pierwsze kroki w zawodzie.

Atrakcyjne zarobki

Ruby nie jest najbardziej popularnym językiem w świecie IT, dlatego programiści, którzy mogą pochwalić się świetną znajomością tego języka są wysoko wynagradzani. Szacuje się, że developerzy posiadający doświadczenie w Ruby są o wiele więcej warci na rynku IT, niż specjaliści legitymujący się wyższym doświadczeniem w innych językach programowania, np. PHP.  Język programowania Ruby jest najbardziej popularny w Stanach Zjednoczonych i Australii, gdzie junior może liczyć na pensję w wysokości kilku tysięcy złotych, a senior developer może uzyskać zarobki nawet powyżej 15 000 zł. 

Zarzut, że Język Ruby on Rails jest przebrzmiałą pieśnią przeszłości i nie warto się go uczyć, ponieważ nie ma na niego popytu, jest bezpodstawny. Zarówno juniorzy jak i seniorzy Ruby mogą liczyć na zatrudnienie w kilku znaczących firmach programistycznych w całej Polsce, które cały czas prowadzą rekrutacje i proponują atrakcyjne zarobki. Nawet początkujący specjaliści branży IT nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy w mniejszej lub większej firmie w Polsce i rozwinięciem swojej kariery i uzyskaniem świetnej pensji.

Zapotrzebowanie na specjalistów, którzy programują w języku Ruby on Rails jest stałe, ponieważ codziennie powstają aplikacje stworzone właśnie w tym języku. Programiści Ruby nie muszą się więc martwić o brak pracy, ponieważ zainteresowanie tym językiem programowania rośnie. Wybór języka Ruby on Rails jest świetnym wyborem ścieżki zawodowej, składają się na to łatwość nauki i programowania w tym języku, gwarancja zatrudnienia, rozwoju zawodowego oraz atrakcyjne zarobki.

start-up.house

Źródło: Notka PR

1 Komentarz

  1. Łukasz pisze:

    Warto inwestować w każda formę nauki. A RoR jest nadal aktualny i popularny.

Napisz komentarz