Czy myślałeś o ubezpieczeniu smartfonu?

Wokół nas pojawia się coraz więcej gadżetów elektronicznych o wartości od kilku, do kilkuset złotych, takich jak smartfony, tablety, lub smartwache, z których chętnie korzystamy na co dzień. Intensywnie eksploatowany sprzęt narażony jest na szereg niebezpieczeństw, których nie obejmuje gwarancja producenta począwszy od uszkodzeń mechanicznych, a skończywszy na kradzieży. Zakup dodatkowego ubezpieczenia uchroni nas przed sytuacją, w której narażeni bylibyśmy na szkodę spowodowaną kradzieżą, uszkodzeniem mechanicznym, a nawet nieautoryzowanym użyciem.

ubezpieczenie-telefonu

Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom zakup dodatkowego ubezpieczenia, które znacznie wykracza poza to, co przewiduje gwarancja producenta. Dotychczas niewielu klientów decydowało się na zakup dodatkowego ubezpieczenia sprzętu, ze względu na niekorzystną ofertę, mały zakres usług, wysoką cenę, lub zwyczajny brak zainteresowania. Mimo wszystko jeżeli planujemy zakup smartfonu – zwłaszcza klasy premium – warto bliżej przyjrzeć się dostępnym na rynku ofertom ubezpieczeniowym.

  • Nowy Bezpieczny Telefon w Orange

W ofercie sieci Orange znajdziemy trzy warianty ubezpieczeń, różniących się ceną, oraz zakresem usług. Najtańszy wariant „Nowy Bezpieczny Telefon Standard” w cenie 7,99 zł/m-c obejmuje ubezpieczenie telefonu na wypadek kradzieży z włamaniem, lub rabunku, a także uszkodzeniem mechanicznym, lub nieautoryzowanym połączeniem do kwoty 4000 zł. W droższym wariancie „Komfort” otrzymujemy również wypłatę odszkodowania w przypadku zalania smartfona – w cenie 14,99zł. Najdroższy wariant „Premium” przewiduje ochronę w przypadku kradzieży kieszonkowej, z którą mamy najczęściej do czynienia – koszt zakupu tego ubezpieczenia to 18,99 zł miesięcznie.

Ubezpieczenie przewiduje możliwość zgłoszenia maksymalnie 2 szkód w ciągu roku, o wartości odszkodowania nieprzekraczającej za każdym razem 600 złotych.

  • Bezpieczny telefon w Play

Oferta skierowana do wszystkich Abonentów Play przygotowana we współpracy z Metlife Europe Insurance Limited. Podobnie jak w przypadku Orange znajdziemy tutaj trzy warianty ubezpieczeń: 9,99zł/m-c, 17,99zł/m-c, oraz 34,99zł/m-c. Decydując się na konkretny wariant ubezpieczenia warto wziąć pod uwagę wartość smartfona. Najtańsza opcja przewiduje możliwość ubezpieczenia urządzenia o wartości do 900 złotych. Polisa chroni nas przed skutkami uszkodzenia telefonu zarówno w Polsce, oraz za granicą (do 60 dni).

  • Ubezpieczenie Plus

W ramach ubezpieczenia Plus możemy liczyć na bezpłatną naprawę urządzenia, lub wymianę, gdy ta nie jest możliwa. Oferta sieci Plus jest jedną z bardziej rozbudowanych – w najtańszej opcji będziemy musieli zapłacić 3,99 zł/m-c. Ta opcja oferuje naprawę urządzenia w przypadku awarii, gdy urządzenie jest na gwarancji producenta w przeciągu 48 godzin, z bezpłatnym transportem. Droższa opcja – 4,99 zł/m-c – przewiduje dodatkowo wymianę urządzenia na nowe, lub po regeneracji. W cenie 8,99 zł/m-c dostaniemy ochronę smartfonu w przypadku uszkodzonego wyświetlacza, lub zalania telefonu. Najdroższa opcja 11,99zł/m-c przewiduje wymianę telefonu na nowy w przypadku rabunku, lub kradzieży z włamaniem. Wspomniane warianty dotyczą urządzenia o wartości nieprzekraczającej 600 złotych.

  • Gadget Cover – brytyjska marka ubezpieczeń

Powyższe oferty ubezpieczeniowe zostały skierowane przede wszystkim do posiadaczy smartfonów, których użytkownicy mają abonament w danej sieci. Posiadacze smartfonów, których nie przekonują powyższe oferty powinni zainteresować się ubezpieczeniem znanej brytyjskiej marki Gadget Cover, która oferuje ubezpieczenia urządzeń mobilnych od 1995 roku.

Źródło: Notka PR,

2 komentarze

  1. Fabian napisał(a):

    Mam wykupione ubezpieczenie Iphone’a od dość dawna i powiem szczerze, że przydało mi się. Z tego co wiem, niektórzy nie są zadowoleni z tych ubezpieczeń, ale to chyba kwestia tego, gdzie kto się ubezpieczył.

  2. Tobi napisał(a):

    Można też pójść w stronę normalnej gwarancji producenta czyli na wszelkie usterki wewnętrzne sprzętu, w wersji przedłużonej. mam wykupione taką gwarancję w easy protect. Zgadzam się z komentarzem powyżej, że wiele osób narzeka na ubezpieczenia, bo co tutaj się oszukiwać, czesto takie zgłoszenia są odrzucane.

Napisz komentarz