Chcesz kupić komputer stacjonarny? Sprawdź co masz do wyboru!

Komputery przydają nam się w wielu dziedzinach życia. Za ich pomocą wykonujemy pracę, zażywamy rozrywki i uczymy się. Nic więc dziwnego, że goszczą w niemal każdym domu. Jeśli planujesz zakup nowego komputera do swojego gabinetu sprawdź, jakie masz opcje!

Komputer stacjonarny czy laptop

Stając przed zakupem komputera do domu, z pewnością zastanawiasz się nad tym, co będzie lepszym wyborem: komputer stacjonarny, czy laptop. Każdy z nich posiada swoje zalety i wady, a to, na który się zdecydujesz zależy jedynie od Twoich upodobań oraz zajęć, do jakich będziesz wykorzystywał ten sprzęt.

Zalety komputerów stacjonarnych

Komputer stacjonarny to doskonały wybór dla osób, którym zależy na wysokiej wydajności, możliwości swobodnego doboru komponentów i różnorodności konfiguracji.

Samodzielnie złożone komputery pozwalają na dokupowanie do nich poszczególnych części, zwiększanie miejsca na dysku i stałe ulepszanie elektroniki. Są mniej podatne na uszkodzenia, mają doskonały system chłodzący i doskonale sprawdzają się zarówno do pracy, jak i gier.

Wady komputera stacjonarnego

Największą wadą komputerów stacjonarnych jest ich brak mobilności. Zazwyczaj są dużych rozmiarów, a ich podłączenie wymaga użycia wielu plączących się kabli, przez co nie ma możliwości zabrania ich ze sobą wszędzie – ani do drugiego pokoju, a już tym bardziej nie na wyjazd poza miasto. Wiele osób uważa także, że komputer stacjonarny pobiera bardzo dużo prądu.

Rodzaje komputerów stacjonarnych

Myśląc o komputerze stacjonarnym zapewne przychodzi CI do głowy zajmująca wiele przestrzeni maszyna złożona z misternie dobranych komponentów. Tymczasem takie komputery-składaki to nie jedyny wybór, jaki masz szukając sprzętu dla siebie. Obecnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom różnorodnych grup konsumenckich, producenci komputerów oferują im wiele więcej.

Komputer typu netttop

Nettop to inaczej zminiaturyzowany komputer stacjonarny. Jeśli zależy Ci na przyjaznej pracy przestrzeni biurowej w domu, to doskonały wybó dla Ciebie. Doskonale nadaje się do podstawowych czynności, takich jak przeglądanie internetu, przechowywanie plików i tworzenie nowych dokumentów.

Komputer typu barbone

Barebone to komputer stworzony dla osób, które cenią sobie sprzęty elektroniczne łączące w sobie kilka funkcji. Na tym komputerze z powodzeniem możesz oglądać filmy niczym na najlepszym telewizorze, słuchać muzyki w doskonałej jakości i oczywiście pracować. Komputery typu barebone cechują się także niezwykłym i ciekawym designem, który będzie ozdobą Twojego gabinetu.

Komputer typu all-in-one

All-In-One to komputer dla wszystkich estetów i miłośników doskonałego porządku. Jest to zajmujący niewiele miejsca sprzęt pozbawiony ogromnej ilości kabli i prezentujący się niezwykle atrakcyjnie. Komputery all-in-one są lekkie i uniwersalne – możesz na nich pracować i przeglądać dowolne multimedia. Są bardzo ciche i zajmują niewiele miejsca, świetnie sprawdzą się zatem w biurach o małej powierzchni. Chcesz wiedzieć więcej na temat komputerów All-In-One? Zajrzyj tutaj!

Źródło: Notka PR

2 komentarze

  1. All In One od Lenovo 520-27ICB dużo lepiej się sprawdza niż mój laptop w podobnej cenie. Wszystko jakoś sensowniej działa, szybciej, poza tym dużo wyższy komfort pracy jest na tej wielkości ekranu niż na 17-calówce. Zawsze byłem zwolennikiem PC ale teraz przekonałem się do komputerów All In One.

Napisz komentarz