Bootcampy programistyczne – droga do kariery w IT

IT to jedna z najszybciej rozwijających się branż na całym świecie. Wraz z dynamicznym rozwojem tego sektora nieustannie powstaje wiele nowych miejsc pracy dla specjalistów z tej branży. Mimo tego, iż w Polsce pracuje obecnie około 250 tysięcy programistów, zapotrzebowanie na tego typu specjalistów w dalszym ciągu jest wyższe. W tej chwili w naszym kraju brakuje około 50 tysięcy programistów IT. Każdy, kto poszukuje pracy, powinien poważnie zastanowić się nad karierą w IT. Atutem jest nie tylko pewność zatrudnienia, ale również bardzo wysokie zarobki. Okazuje się, że programowania można nauczyć się w każdym wieku. Najlepszym sposobem na zdobycie kompetencji w tym zawodzie jest udział w specjalnych bootcampach programistycznych.

Kariera w branży IT – dlaczego warto?

IT jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się branż na świecie. Szacunki ekspertów wskazują, że w Polsce brakuje około 50 tysięcy specjalistów od IT, zaś w całej Unii Europejskiej aż 600 tysięcy. Tak dynamiczny rozwój tego sektora sprawia, że programiści IT są nieustannie poszukiwani. To, co może zachęcać do podjęcia pracy w tej popularnej branży, to także bardzo wysokie zarobki oraz możliwość szybkiego awansu.

Ile można zarobić jako programista w Polsce? Średnie zarobki specjalistów od IT wynoszą kilkanaście tysięcy złotych. Do tak wysokiego poziomu wynagrodzenia nie dojdzie się szybciej w żadnej branży – nawet w finansowej czy ubezpieczeniowej. Jak zdobyć kompetencje niezbędne w pracy w IT? Najlepiej poprzez profesjonalne bootcampy programistyczne.

Bootcamp z Future Collars, czyli szybka nauka programowania

Bootcampy mogą dotyczyć wielu działów programowania – tworzenia stron internetowych, testowania aplikacji, nauki konkretnego języka programistycznego.W zależności od tego, jaka jest tematyka kursu, może on trwać dłużej lub krócej. Zazwyczaj bootcamp programistyczny trwa kilka miesięcy. Należy pamiętać o tym, że ich cechą jest spora intensywność. Zapisując się na taki kurs miejmy świadomość, że czeka nas prawdziwy maraton ekspresowej nauki.

Jak wygląda bootcamp programowania z Future Collars? Wszystkie szkolenia odbywają się tutaj w 100% zdalnie z wykorzystaniem kamery internetowej, oprogramowania do wideokonferencji i czatu. Dzięki temu uczestnicy kursu mają stały kontakt ze swoimi mentorami.

W zależności od tego, jaka jest tematyka kursu, osoby biorące w nim udział dostają inną ilość materiału do zapoznania się. Zasady bootcampu są znane już na samym początku. Uczestnicy od początku wiedzą, ile będzie on trwał a także ile czasu będą musieli poświęcić na naukę, by pozyskać wszystkie niezbędne kompetencje w wybranym zawodzie. Na koniec kursu wykonuje się projekt na zaliczenie. Jest on podstawą do przyznania certyfikatu.

Źródło: Notka PR

1 Komentarz

  1. verakom pisze:

    Jak chodziłem do szkoły w Nowym Sączu to zacząłem interesować się informatyką. Stawiałem wtedy pierwsze kroki w projektowaniu stron internetowych. Dziś jestem specjalistą wordpress. Każdemu polecam branże IT.

Napisz komentarz