Palo Alto Networks ponownie liderem rankingu Gartnera

Firma Palo Alto Networks, zajmująca się bezpieczeństwem sieci, obroniła pozycję „Lidera” w najnowszym rankingu Gartner Magic Quadrant w kategorii zabezpieczeń sieci korporacyjnych.1

 PaloAltoNetworks.Logo

W raporcie można przeczytać, że:Wzrost ilości zagrożeń sieci firmowych zwiększa zapotrzebowanie na zapory sieciowe nowej generacji. Klienci powinni skupić się przede wszystkim na jakości i możliwościach oferowanych przez firewalle. Rozwiązania te powinny być poparte pracą zespołów badawczo-rozwojowych. Rynek zabezpieczeń sieci firmowych obejmuje dziś zarówno doświadczonych dostawców, jak i nowych uczestników rynku.”

Naszym zdaniem, raport Gartnera ukazuje, dlaczego przedsiębiorstwa na tak dużą skalę zaczynają korzystać z zapór sieciowych nowej generacji,” powiedział Karl Driesen, wiceprezes Palo Alto Networks w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). „Nasi klienci nieustannie przekazują swoim współpracownikom, interesariuszom oraz szerszej społeczności analityków opinię, że Palo Alto Networks jest niezaprzeczalnym liderem na rynku zabezpieczeń sieciowych.”

Raport odzwierciedla także wskaźniki kupionych i zainstalowanych firewalli nowej generacji, stwierdzając, że „Obecnie mniej niż 10% połączeń internetowych jest zabezpieczonych za pomocą zapór nowej generacji NGFW (Next-generation firewalls). Do końca 2014 roku, wskaźniki te wzrosną odpowiednio do 60% pod względem kupna i 35% w przypadku instniejących instalacji lub wdrożeń.”

1 Gartner “Magic Quadrant for Enterprise Network Firewalls” by Greg Young [7 February 2013].

Źródło: Informacja prasowa, Palo Alto Networks

2 komentarze

 1. Hi there, You’ve done an incredible job. I will definitely digg it and personally
  recommend to my friends. I’m confident they’ll
  be benefited from this site.

 2. Heⅼlo There. I found your blog ᥙѕing msn. This is а very well written article.
  I will be sure to bookmark it and retᥙrn tօ read more
  of yoᥙr useful informɑtion. Thanks for the post.
  I will certainly return.

Napisz komentarz