Manta Multimedia – świetne wyniki finansowe w 2012 roku, a już w 2014 na GPW!

Manta Multimedia, największy polski dostawca sprzętu RTV i AGD oraz oficjalny Partner Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, poinformowała, że już w 2014 roku chce zainaugurować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Realna podstawą takich planów są bardzo dobre wyniki osiągnięte w kończącym się roku.

Firma od początku 2013 planuje rozpocząć działania umożliwiające osiągnięcie tego celu. Na początek będzie to przekształcenie w spółkę akcyjną, które jest pierwszym etapem w długiej drodze na giełdę. Świetne wyniki finansowe pozwalają przypuszczać, że inauguracja na GPW w 2014 roku będzie należała do udanych. Do końca 2012 r. przychody mają sięgnąć 90 mln zł, a zysk netto wynieść 5,5-6 mln zł, co jest korzystnym trendem w stosunku do odnotowanych rok wcześniej 53 mln zł przychodów i niecałych 5 mln zł zysku. „Ostatni październik był nie tylko najlepszym październikiem, ale także najlepszym miesiącem w historii firmy, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to dowód na to, że nasza strategia przynosi zamierzone skutki, dlatego planujemy jej się trzymać, aby w dalszym stopniu rozwijać naszą firmę i umacniać jej pozycję na rynku.” – mówi Bogdan Wiciński, prezes firmy.

Ugruntowana pozycja na rynku i doskonałe wyniki finansowe, zaowocowały kolejnymi inwestycjami – Manta podjęła decyzję o masowej produkcji małych odbiorników telewizyjnych. Największy model nie przekracza 26 cali, a całość produkcji odbywa się w łódzkiej fabryce. Manta zamierza utrzymać pozycję lidera w sprzedaży tabletów i dekoderów do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, poszerzając swoją ofertę o nowe, jeszcze bardziej wydajne i funkcjonalne modele zarówno tabletów jak i dekoderów. „Cieszymy się z tego, że możemy dostarczać jak największej liczbie polaków bardzo dobry sprzęt, w przystępnej cenie. Dzięki temu każdy z nas, bez względu na to czy jest biznesmenem, czy fanem gier przeglądarkowych, może cieszyć się z możliwości użytkowania tabletu.” – dodaje Wiciński.

Kolejnym planowanym projektem jest poszerzenie obecnej oferty – firma chce się skupić na rynku tzw. małego AGD, w którym zdaniem właścicieli wciąż jest wiele do zrobienia.

Źródło: Informacja prasowa, Manta Multimedia

Napisz komentarz