Tymczasowy adres email – email do spamu. Chwilowa poczta email – gdzie założyć tymczasowy adres email ?

Jak i gdzie założyć tymczasowy adres email ? Jednorazowo poczta, która uchroni nas przed spamem.

Jeżeli nie chcemy zaśmiecać własnej skrzynki pocztowej, warto korzystać z tzw. tymczasowych adresów email. Jednorazowy adres email, może posłużyć na przykład do odebrania klucza aktywującego niezbędnego podczas procesu rejestracji w danym serwisie internetowym. W tym poradniku dowiesz się jak założyć tymczasowy adres email, oraz jak z niego korzystać.

flickr, cynthiacloskey

Podczas rejestrowania się na różnego rodzaju stronach internetowych, zazwyczaj proszeni jesteśmy o podanie adresu e-mail, na który przychodzi klucz aktywujący. W regulaminach wielu serwisów jest informacja, że wraz z zarejestrowaniem się przyjmujemy do wiadomości że na naszą skrzynkę pocztową mogą przychodzić różnego rodzaju informacje od administracji (bardzo często reklamy). Jeżeli już teraz jesteśmy zalewani spamem i planujemy założyć nowy adres e-mail, warto pomyśleć również o tzw. jednorazowych adresach e-mail, dzięki którym na naszą prywatną skrzynkę pocztową będzie przychodziło znacznie mniej spamu.

Jak działa tymczasowy adres e-mail ?

Istnieją specjalne serwisy oferujące tzw. tymczasowe adresy e-mail – po wejściu na taką stronę otrzymujemy wygenerowany unikalny adres, który jest aktywny tak długo jak długo otwarta jest strona w oknie przeglądarki (nie wyczyścimy plików tymczasowych przeglądarki), lub przez określony czas (zależny od ustawień serwisu). Z tego typu skrzynek pocztowych w żadnym wypadku nie powinniśmy korzystać, gdy chcemy zarejestrować się w serwisie na którym będzie dosyć często przebywali, lub jest on dla nas ważny np. usługi finansowe. Jeżeli zapomnimy hasła do serwisu internetowego, nie będziemy mogli go już odzyskać – ponieważ adres e-mail podany podczas rejestracji już nie będzie istniał.

Zaletą tymczasowych adresów pocztowych jest fakt, że nie musimy posiadać faktycznego konta pocztowego (przechodzić dodatkowej rejestracji). Dodatkowo nasz faktyczny adres e-mail jest mniej podatny na otrzymywanie spamu (mniej firm, ma go w swojej bazie danych).

Jak korzystać z tymczasowego adresu e-mail ?

Poniżej znajduje się lista stron, które oferują tymczasowe adresy email:

 

Wystarczy wejść na jedną z wymienionych stron – po chwili zobaczymy tymczasowy adres e-mail, który możemy skopiować i podać np. podczas rejestracji w danym serwisie internetowym.  Aby odczytać wiadomości, które przyszły na skrzynkę pocztową, należy nacisnąć przycisk „reload”, aby odświeżyć okno odebranych wiadomości. Adres email dostępny na stronie tempail.com widoczny jest przez określony czas – aby wydłużyć czas jego działania, wystarczy kliknąć przycisk „daj mi dodatkowe 1 godzin”.

Innym ciekawym serwisem jest wspomniany http://www.yopmail.com/pl/ – po wejściu na stronę, należy z menu po lewej stronie wybrać odnośnik „utwórz losowy adres email”:

Pojawi nam się okienko jak poniżej, w którym możemy posługiwać się już wygenerowanym tymczasowym adresem pocztowym:

Adres email zapisywany jest w plikach „cookie” – dlatego tak długo jak nie usuniemy plików tymczasowych przeglądarki, będziemy mogli odczytać zawartość wiadomości odebranych, które przyszły na wygenerowany przez nas tymczasowy adres email. Po kliknięciu przycisku „sprawdź maile”, zostaniemy przeniesieni do panelu w którym możemy odczytać wiadomości przychodzące.

Podczas korzystania z jednorazowych adresów email warto zapoznać się z regulaminem serwisu, aby wiedzieć np. jak długo przechowywane są otrzymywane przez nas wiadomości, oraz jak długo istnieje wygenerowany adres e-mail.

Tagi:, , ,

3 komentarze

  1. Tomek napisał(a):

    Bardzo ciekawa opcja – zwłaszcza, gdy rejestrujemy się na forach i portalach wątpliwej reputacji.

  2. Kacper napisał(a):

    Jeszcze można dodać z polskich Trashbox.pl. Wiadomości trzymane 30 dni o ile ich nie wykasujemy.

  3. tymczasowy mail napisał(a):

    Nie ma niczego szybszego niż wpisać asdf@asdf.pl 🙂

Napisz komentarz