Jak nauczyć się języka angielskiego za darmo ? Jak skutecznie nauczyć się języka angielskiego ?

W dzisiejszych czasach opanowanie języka obcego zwłaszcza Angielskiego daje spore możliwości, w tym znalezienie lepszej oferty pracy. Wtedy tak naprawdę otwierają się przed nami drzwi na rynki zagraniczne, ale także informacje pochodzące z zagranicznych serwisów. W tym poradniku chciałbym przedstawić kilka możliwości skutecznej nauki języka angielskiego bez wychodzenia z domu i to zupełnie za darmo – wystarczy dostęp do internetu ! Zawarte tutaj informacje pomogą Ci nauczyć się niemal dowolnego obcego języka – zobacz jak za darmo nauczyć się języków obcych.

nauka języka obcego za darmo

flickr, Paul Callan

1. Nauka języka angielskiego – filmiki Youtube

Nauka w szkole opiera się zazwyczaj na studiowaniu książek i podręczników, które mają nas nauczyć komunikować się w języku obcym. Oczywiście będziemy musieli zapamiętać znaczenie poszczególnych słów, z których będziemy budowali w przyszłości zdania, ale nie ma to jak obcowanie z drugą osobą i rzeczywista komunikacja.W sytuacji gdy komunikujemy się z kimś w rzeczywistości mamy możliwość „obycia się” z akcentowaniem poszczególnych wyrazów, oraz tempem wypowiedzi. Na początek chciałbym polecić ciekawy kanał w serwisie Youtube „Study English Online”, w którym od podstaw poznamy tajniki języka angielskiego.

Kanał liczy sobie już ponad 200 materiałów filmowych, które nie tylko przygotują nas do matury z języka angielskiego, ale również rzeczywiście nauczą tego języka. Zamiast „mozolnie” przeglądać kolejne strony podręczników, możemy wygodnie zasiąść w fotelu i wsłuchać się w głos prowadzącej.

2. Nauka języka angielskiego – serwisy z ćwiczeniami online

Jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do „tradycyjnych” rozwiązań i chcielibyśmy mieć możliwość np. wydrukowania ćwiczeń, które pomogą nam nauczyć się języka angielskiego to możemy skorzystać z wielu dostępnych w internecie materiałów. Polecam tutaj dwa serwisy, które zawierają darmowy kurs języka angielskiego:

Znajdziemy tam również informacje o tym jak się wymawia dane wyrazy, ale również będziemy mogli włączyć plik audio, w którym profesjonalny lektor wypowie je za nas.

3. Filmy z napisami

Bardzo dobrym sposobem na zapamiętywanie słów w języku obcym jest oglądanie filmów i seriali w języku angielskim z polskimi napisami. Oglądając obcojęzyczne seriale do naszego ucha wpadają obce zdania, z których jesteśmy w stanie wyłapać słówka, których się już nauczyliśmy. W ten sposób powtarzamy nabyte umiejętności – a to pierwszy krok do sukcesu 🙂

4. Czaty obcojęzyczne

Będąc za granicą możemy mięć lęk przed rozmową z obcokrajowcem – obawiamy się, że nie będziemy w stanie zrozumieć czegoś co jest do nas mówione. Polecam tutaj różnego rodzaju czaty międzynarodowe na których będziemy mogli porozmawiać w obcym języku z ludźmi z całego świata. W ten sposób sami będziemy starali się dowiedzieć znaczenia poszczególnych słów i nabędziemy umiejętności konstruowania zdań – możliwe, że nie będą one na początku poprawne, ale z czasem wyłapiemy błędy. Z czatów na których będziemy mogli porozmawiać w języku angielskim polecam min.

Ostatni z czatów jest o tyle ciekawy, że umożliwia również podgląd video osoby, z którą chcemy rozmawiać. Z czatu możemy korzystać jako goście (osoby niezarejestrowane), ale chcąc napisać prywatną wiadomość do danej osoby niezbędne jest zarejestrowanie konta w portalu.

Tagi:,

2 komentarze

  1. Ben pisze:

    Ja osobiście polecam http://speaking7.com. Jest to fajna alternatywa gdy speaking24 nie chce działać.

  2. English Uncle pisze:

    This WEBSITE is for those people who want to improve their English, who read and write, but are afraid to speak
    You can practice in this group of your English Speaking and improve the skill by erasing hesitation.

Napisz komentarz