Jak naprawić problem z płynnością animacji Flash ? Gry Flash działają zbyt wolno, zacinają się co zrobić ?

Filmy na Youtube działają wolniej, gry flash się zacinają – zobacz jak naprawić problem z technologią flash.

Adobe Flash Player jest wtyczką, dzięki której możemy oglądać filmy znajdujące się w serwisie Youtube, czy grać w wiele gier wykonanych w technologii Flash. Jeżeli mamy problem z płynnością gier, lub filmów odtwarzanych przy pomocy Flash Playera – skorzystajmy z tej porady. Dzięki niej dowiesz się jak rozwiązać problem z zacinającymi się grami flash, czy słabą jakością filmów w internecie.

Reinstalacja Adobe Flash Player

Pierwszą rzeczą, którą warto zrobić jest odinstalowania aktualnej wersji odtwarzacza Flash Player i pobranie aktualnego ze strony Adobe. W tym celu przechodzimy do Panelu Sterowania -> Dodaj lub usuń programy i odnajdujemy wpis Adobe Flash Player, który usuwamy:

Po odinstalowaniu wtyczki Adobe Flash Player, należy pobrać najnowszą wersję ze strony: http://get.adobe.com/pl/flashplayer/, klikając przycisk pobierz teraz:

Warto tutaj odznaczyć, aby razem z instalacją wtyczki Adobe Flash Player nie zostało zainstalowane oprogramowanie antywirusowe McAfee.

Sprawdźmy teraz działanie gry flash, lub filmu w internecie, który stwarzał problemy. Jeżeli po tym zabiegu nadal nie widać znaczącej poprawy, spróbujmy wyłączyć przyspieszenie sprzętowe.

Wyłączenie przyspieszenia sprzętowego Flash

Domyślnie w odtwarzaczu Flash Player włączone jest przyspieszenie sprzętowe, które dzięki wykorzystaniu karty graficznej komputera powinno pomóc w szybszym wyświetlaniu obrazu i wideo, niż program.

Jednak, aby przyspieszenie sprzętowe działało niezbędne jest posiadanie karty graficznej mającej minimum 128MB VRAM, z obsługą DirectX 9. Posiadając starszą kartę graficzną, lub sterowniki, które nie są kompatybilne z nową technologią mogą występować problemy z płynnością i jakością odtwarzanego materiału Flash (gier, wideo itp..).

Aby wyeliminować problem z wolnym odtwarzaniem, lub kiepską jakością obrazu można wyłączyć przyspieszenie sprzętowe. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszki na odtwarzanym materiale wybierając pozycję Ustawienia:

W oknie które się pojawi, należy odznaczyć pozycję „włącz przyspieszenie sprzętowe”, tak jak pokazano na obrazku poniżej i kliknąć przyciskzamknij:

Aby w przyszłości włączyć przyspieszenie sprzęt – wystarczy zaznaczyć opcję powyżej.

Tagi:, ,

24 Komentarzy

 1. Przemek pisze:

  Porada pomogła…ale ciut jeszcze sie zacina..popracuję dalej!! nad poprawa płynności odtwarzania

  • przemo pisze:

   Cieszę się, że poprawiła się płynność działania animacji flash 🙂 W przyszłości pojawią się inne ciekawe porady na ten temat.

 2. bartek pisze:

  dzięki wielkie. dźwięk mi się zacinał i przez to wszystko okropnie skrzeczało. teraz jest ok D:

 3. jurek pisze:

  Nic nie pomogło ……

 4. przemo pisze:

  Proponuję jeszcze przeinstalować Flash Playera.

 5. sebek pisze:

  Okienko ustawień adobe flash player się zawiesza i nic nie mogę zrobić, nawet zamknij nie działa

 6. Tomek pisze:

  Witam, długo miałem problem z mulącym flashem, pomogło edytowanie pliku:

  C:\Windows\System32\Macromed\Flash\mms.cfg

  w zwykłym edytorze tekstu dopisując wiersz:

  ProtectedMode=0

  pzdr;]

 7. Mati pisze:

  Chcę tylko dodać, że na innym użytkowniku może nie ciąć. Wystarczy, że zrobi się inny profil. Nie wiem jak naprawić, żeby na starym profilu (domyślnie admin)nie zacinał się flash.
  Piszę bo Wasze rady nic nie pomogły.

 8. przemo pisze:

  Możliwe, że w systemie jest spory bałagan i przydałoby się trochę posprzątać – polecam tutaj Malwarebytes Anti-Malware, oraz CCleaner’a.

  • Mati pisze:

   Ale jak w systemie? To na jednym użytkowniku działa a na drugim nie i to przez wirusy czy inne dziwne malwary? Z całym szacunkiem ale to nie działa. Na innych forach ludzie pisali że czyścili tymi magicznymi programami i dalej sie tnie. Mam nadzieję, że wymyślisz jeszcze coś oryginalnego 🙂 Liczę na Ciebie!

 9. przemo pisze:

  Spróbuj przeinstalować Flash Playera i wyczyścić cache przeglądarki – nie ważne na jakim profilu siedzisz.

 10. przemo pisze:

  W tej chwili brak mi pomysłów, ale postaram się czegoś poszukać 🙂

 11. Mati pisze:

  Dobra poprawiło się. Okazało się że windows essentials nie znajduje malware. Po użyciu Malwarebytes usunąłem 64 programy tego typu 😀 Polepszyło się znacznie ale dalej nie jest to perfekcja i niekiedy powraca do stanu sprzed skanowania.

 12. Mati pisze:

  Używam CCleanera, którego poleciłeś. Napisz mi proszę co w opcjach zaawansowanych mogę zaznaczyć, żeby nie popsuć sobie programów, które już mam na komputerze 🙂

 13. Mati pisze:

  Czy warto pobrać anti-rootkit od Malwarebytes? Kiedy chciałem zainstalować, było napisane, że używam na własną odpowiedzialność więc zrezygnowałem nie chcąc zepsuć przez przypadek systemu 😀

  • przemo pisze:

   Moim zdaniem samo Malwarebytes Anti-Malware jest wystarczające, ewentualnie możesz dodatkowo zainstalować sobie ADWCleaner i nim dla pewności przeskanować system.

 14. Mati pisze:

  Smutna wiadomość. Przeskanowałem jeszcze raz Malwarebytes i usunąłem wszystko co znalazł i zaczęło ciąć jeszcze gorzej niż było przed tym wszystkim. Możliwe, że przez przypadek usunąłem coś czego nie powinienem 🙁

  • przemo pisze:

   Dziwne jest to, że po kolejnym skanowaniu Malwarebytes Anti-Malware znowu wykrył coś w systemie. Więc albo złośliwe oprogramowanie się namnaża, albo po prostu za pierwszym razem nie usunąłeś wszystkiego. Następnym razem proponuję wykonać skanowanie w trybie awaryjnym.

   • Mati pisze:

    Znalazł, bo wcześniej skanował tylko dysk C. Resztę znalazł w D. Zaznaczyłem wszystko co tam się pojawiło i usunąłem, chociaż program sam zaznaczył chyba 4 a pozostałe 54 sam zaznaczyłem do usunięcia.

 15. Mati pisze:

  Znasz może jakieś myki, w stylu dopisanie linijki w programie żeby go usprawnić albo wyłączyć jakąś funkcję. Myślę o Flashu i Javie. Czy jest możliwe żeby te dwa programy jakoś ze sobą kolidowały? Tomek napisał:

  „C:\Windows\System32\Macromed\Flash\mms.cfg
  w zwykłym edytorze tekstu dopisując wiersz:
  ProtectedMode=0”

  Ale to nie pomogło.

  Pozdrawiam

 16. Tomek pisze:

  Starsza wersja jest bardziej zoptymalizowana dla starszych sterowników grafiki.Wyłączyć trzeba aktualizacje flash.

Napisz komentarz