Darmowe wideo w internecie VOD. Jak oglądać filmy i seriale legalnie w internecie ?

Jak oglądać filmy i seriale w internecie – zobacz serwisy z darmowym wideo online ! Bezpłatne internetowe VOD.

Jeżeli przegapiłeś ulubiony serial, lub film nic nie stoi na przeszkodzie, aby zobaczyć go w internecie. Poznaj w jaki sposób oglądać ulubione filmy i seriale online w internecie legalnie i za darmo. Przedstawiamy popularne serwisy udostępniające strumienie wideo dla wszystkich maniaków filmowych.

Filmy i seriale z VOD ONET

Serwis Onet Vod, znajdujący się pod adresem http://vod.onet.pl/, udostępnia możliwość oglądania popularnych seriali w tym między innymi: Komisarz Alex, Londyńczycy, M jak Miłość, Rodzinka.pl, Ojciec Mateusz, Brzydula, Magda M, Kryminalni. Dodatkowo w serwisie VOD Onet, znajdziemy filmy polskie i zagraniczne (rozrywkowe), oraz dokumentalne.

W serwisie umieszczone są także premierowe odcinki popularnych seriali, które nie zostały jeszcze wyemitowane w telewizji. Aby skorzystać z możliwości oglądania filmów w  serwisie, należy posiadać zainstalowaną wtyczkę Microsoft Silverlight. Wtyczkę Silverlight, możemy pobrać ze strony http://www.microsoft.com/getsilverlight/Get-Started/Install/Default.aspx

Do oglądania wielu materiałów wideo nie jest konieczna rejestracja w serwisie – wymagana jest wyłącznie, w przypadku chęci zobaczenia płatnych filmów. Aby odtworzyć wybrany film, lub serial, należy kliknąć przycisk „oglądam”, widoczny w oknie playera wideo.

Zostanie wyświetlony krótki spot reklamowy, po którym nastąpi odtworzenie docelowego materiału wideo. W każdym filmie znajdują się przerywniki reklamowe – ich obecność, możemy zobaczyć na pasku wideo :

Telewizja Polska TVP VOD

Na stronie Telewizji Polskiej (www.tvp.pl/vod), również istnieje kategoria umożliwiająca oglądanie darmowych filmów fabularnych. Należy wybrać menu „filmy fabularne”, a następie pozycję „filmy za darmo”.

Znajdziemy tutaj takie pozycje jak na przykład: Obcy VI, Pokój szybkich randek, Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem, Quo Vadis, Ogniem i Mieczem, czy Boisko bezdomnych:

Aby zobaczyć darmowy film, należy posiadać aktualną wersję programu Windows Media Player. Dodatkowo, jeżeli korzystamy z systemu Windows XP, musimy posiadać aktualizację Service Pack 2. Wybranie filmu, spowoduje otwarcie okna z playerem wideo – gdzie będziemy mogli odtworzyć materiał na pełnym ekranie monitora :

IPLEX, darmowe filmy w internecie

Jeżeli w poprzednich serwisach nie znalazłeś interesujących filmów, lub seriali to w oknie przeglądarki wpisz adres: http://www.iplex.pl/filmy-za-darmo/. Serwis IPLEX, udostępnia potężny zbiór darmowych filmów liczący prawie 3 tysiące pozycji.

W serwisie znajdziemy nie tylko starsze pozycje filmowe na przykład: O dwóch takich co ukradli księżyc, Czas Surferów, Stawka większa niż życie, czy Brunet wieczorową porą, ale także dosyć nowe filmy: Żółwie Ninja, Bibliotekarz: tajemnica włóczni, Resident Evil 2: Apokalipsa, czy Underworld.

Po wybraniu danego filmu zostaniemy poproszeni o akceptację wtyczki iplax – należy kliknąć na napis, znajdujący się w oknie odtwarzacza filmów:

Następnie należy zezwolić przeglądarce na instalację dodatku „Vividas player plugin” i uruchomić ją ponownie. Po zainstalowaniu wtyczki i wybraniu jednego z darmowych filmów dostępnych w serwisie, zobaczymy odtwarzacz wideo, na którym naciskamy przycisk play:

Przed odtworzeniem materiału wideo, zostanie wyświetlony spot reklamowy składający się z kilku reklam. Należy je obejrzeć, ponieważ na końcu zostanie nam zadane pytanie dotyczące wyemitowanych reklam – tylko prawidłowa odpowiedź umożliwi nam odtworzenie filmu wideo.

4 komentarze

 1. Tomasz Wydra pisze:

  Jeszcze zapomniałeś o bardzo dobrym serwisie który również w ma wersje mobilna z funkcją zapisu video na dyski http://www.ipla.tv

 2. przemo pisze:

  Zgadza się 🙂 Gdy będę pisał ponownie o ciekawych serwisach umożliwiających oglądanie filmów wideo w internecie na pewno wspomnę o Ipla.tv

 3. kamil pisze:

  Polecam stronę

  efilmy-online.pl

  Strona oferuje bazę filmów, z tego co widać powstała niedawno, ale
  dodają nowości i zapełniają stronę również starszymi filmami więc fajnie.
  Oglądanie filmów czy rejestracja jest darmowa i nie było żadnych
  informacji o wysłaniu smsa. Wchodzi się normalnie na jakis film i jet
  odtwarzacz i można oglądać. Filmy są w całości, nie urywki czy tylko
  thrillery, Więc polecam 🙂

 4. jaas77 pisze:

  Film jest już na efilmy-online.pl

  http://efilmy-online.pl/2014/10/27/furiafury-2014-oryginal/

  Przynajmniej można obejrzeć za darmo 😉

Napisz komentarz