Darmowe intra i podkłady wideo. Skąd pobrać darmowe klipy wideo?

Masz własny kanał w serwisie Youtube, lub po prostu zajmujesz się nagrywaniem i obróbką materiałów wideo? Jeżeli zamierzasz stworzyć własne intro i szukasz podkładów wideo, za pomocą których uda Ci się to zrealizować, to w tym poradniku przedstawiamy stronę, z której możesz pobrać darmowe klipy wideo. Sprawdź skąd pobrać darmowe klipy wideo i wykorzystać je za darmo w projektach zarówno niekomercyjnych i komercyjnych.

Darmowe zbiory filmów i animacji

Serwis Videvo, dostępny pod adresem www.videvo.net, zawiera ogromną ilość darmowych klipów wideo, które możemy wykorzystać na przykład do stworzenia filmowego intra (wprowadzenia).  Videvo zawiera zarówno animacje, oraz krótkie klipy wideo, które mogą posłużyć jako tło prezentowanej zawartości.

darmowe klipy wideo

Serwis został podzielony na kilkanaście różnych kategorii, wśród których znajdziemy klipy wideo i animacje z gatunku: technologii, natury, architektury, ale również podkłady filmowe i abstrakcje.

darmowe intra i wideo

Po wybraniu interesującego nas materiału wideo, zobaczymy informacje o autorze, formacie, rozmiarze i długości trwania filmu:

darmowe podklady filmoweZnajdziemy tam również informację o licencji, na której materiał wideo został udostępniony – większość materiałów dostępnych jest na standardowej licencji, która pozwala dowolnie modyfikować klip wideo i  wykorzystać go bezpłatnie również w celach komercyjnych.

Pliki wideo umieszczone w serwisie Videvo, mogą być opisane jedną z trzech dostępnych licencji:

 • Videvo Standard License – najczęściej występująca licencja, pozwalająca wykorzystać klip wideo bezpłatnie również w celach komercyjnych. Nie wymaga umieszczenia informacji o oryginalnym autorze klipu. Jedynym ograniczenie jest brak możliwości dalszej redystrybucji wideo, na przykład za pomocą wiadomości e-mail.
 • Videvo Attribution License – zasady licencji przypominają te, które zostały opisane powyżej, z tą różnicą, że w tym wypadku licencja wymaga umieszczenia informacji o autorze klipu.
 • Creative Commons 3.0 – wymaga umieszczenia informacji o autorze klipu, ale pozwala na dalsze rozpowszechnianie wideo.

Aby pobrać klip wideo, należy dokonać bezpłatnej rejestracji w serwisie, zaakceptować regulamin i kliknąć przycisk Download.

Tagi:, , , , , ,

3 komentarze

 1. wika napisał(a):

  elo

 2. Leon Filip napisał(a):

  Łał

 3. TOOLS napisał(a):

  No i fajnie 🙂

Napisz komentarz