Darmowa nauka angielskiego przez internet – porozmawiaj po angielsku z ludźmi z całego świata.

Przebywając w kraju, gdzie na co dzień ludzie nie posługują się językiem angielskim znacznie trudniej nauczyć się języka obcego, a zwłaszcza odpowiedniej wymowy anglojęzycznych wyrazów i pełnych zdań. Lekcje z profesjonalnym native speakerem zazwyczaj są drogie, a w dodatku często kolidują one z naszym harmonogramem zajęć. A co byście powiedzieli na darmowe lekcje angielskiego „face to face” (twarzą w twarz) z ludźmi z całego świata za pośrednictwem skype’a? W tym poradniku pokażemy gdzie znaleźć osoby, z którymi możemy porozmawiać w obcym języku – nie tylko angielskim!

angielski onlinePublicDomainPictures, pixabay

Gdzie szukać osób, z którymi można porozmawiać w obcym języku, na przykład po angielsku?

Serwis internetowy Conversation Excange umożliwia znalezienie partnera, z którym będziemy mogli konwersować w obcym języku za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail, aplikacji Google Talk, lub Skype’a.

rozmowa po angielsku w internecie

W pierwszym etapie, należy założyć darmowe konto w serwisie Conversation Exchange, gdzie konieczne będzie uzupełnienie informacji o tym z jakiego kraju pochodzimy, oraz jakimi językami się posługujemy płynnie (Native Language), oraz jakich języków chcielibyśmy się nauczyć (Practicing Language). W tym drugim przypadku możemy również określić nasz poziom wiedzy danego języka (początkujący, średnio-zaawansowany, ekspert itp.)

Po zalogowaniu się na utworzone konto, klikamy zakładkę Search, gdzie będziemy mogli znaleźć osobę, która chciałaby na przykład nauczyć się języka polskiego:

konwersacja po angielsku online

Uzupełniamy poszczególne pola:

  • Speaks – jakim językiem powinien posługiwać się nasz rozmówca.
  • Learning – jakiego języka chciałby nauczyć się nasz rozmówca.
  • Country – możemy określić kraj, z którego ma pochodzić rozmówca.
  • Type of Exchange – możemy określić rodzaj konwersacji (czy zależy nam wyłącznie na korespondencji, czy również na rozmowach twarzą w twarz, na przykład za pomocą Skype’a).

Po kliknięciu przycisku Search znajdziemy interesujących partnerów/partnerki do rozmów:

nauka angielskiego w internecie

Aby skontaktować się z wybraną osobą, należy wysłać jej powiadomienie – w tym celu klikamy ikonę koperty widniejącą obok pseudonimu danej osoby.

1 Komentarz

  1. kkafka pisze:

    Nasza firma zatrudniła Anike aby udzielać lekcji z polskiego naszym pracownikow przez skypa.Nauka online język polski z Aniką to prawdziwa przyjemność. Kreatywny ekspert to właśnie Anika Preply. Znakomita i perfekcyjna zorganizowana. Ostrożna, niezależna, innowacyjna i uczciwa, z dużym poczuciem humoru. Mogę śmiało i zdecydowanie polecić korepetycje z native speakerem Aniką online!
    Anike znajdziesz tutaj: http://preply.com/pl/skype/polski-z-native-speakerem

Napisz komentarz