Kody do gry Haxball – cała prawda o Haxballu. Ujawniamy cheaty do gry haxball !

Zastanawiałem się czy napisać poradnik o tym w jaki sposób oszukiwać w grze internetowej Haxball, ale stwierdziłem, że skoro inni mogą to dlaczego nie miałbyś wiedzieć jak się to robi. Oczywiście nie namawiam do oszukiwania w grach, ale w ten sposób będziesz wiedział jak odróżnić gracza „fair play”, od tego który korzysta z narzędzi ułatwiających opanowanie gry. W tym poradniku przedstawiam kody do popularnej gry Haxball – dowiecie się w jaki sposób niektórzy gracze są wręcz niepokonani. Dowiedz się jak oszukiwać w grze Haxball, oraz poznaj przydatne triki, które urozmaicą tę popularną grę flash !

haxball

Na początku dodam, że gra o której będzie mowa dostępna jest pod adresem: http://haxball.com/, a jej opis znalazł się na naszym portalu komputerowym (o Haxballu możecie poczytać klikając tutaj). Dla przypomnienia napiszę (w skrócie), że jest to gra flash dostępna bezpłatnie, w której zasady przypominają grę w piłkę nożną – trzeba strzelić gola drużynie przeciwnej.

1. Haxball – jak zmienić awatar

Na początku przedstawię sztuczkę, która umożliwi nam zmianę wypełnienia gracza – możemy w naszym zawodniku wpisać dowolne dwa znaki. Zazwyczaj początkujący gracze w Haxballa zastanawiają się co oznaczają cyferki znajdujące się wokół gracza – są to jednak tylko oznaczenia zawodnika na koszulce i w żaden sposób nie wpływają na grę. Ten rodzaj modyfikacji gry jest dozwolony i promowany przez samych twórców gry.

haxball zmiana awatara

Aby dokonać zmiany na koszulce wystarczy w oknie czatu wpisać polecenie: /avatar dowolny_znak, gdzie zamiast wyrazu „dowolny_znak” znajdzie się oczywiście kombinacja dwóch symboli (mogą to być liczby, cyfry, albo inne znaki). Warto zapoznać się również z symbolami, których możemy użyć podczas tworzenia avatara – ich listę znajdziemy na stronie: http://www.alt-codes.net/

Dla przykładu chcąc uzyskać znaczek słoneczka ☼ – należy przytrzymać lewy alt i z klawiatury numerycznej wpisać 15. Część symboli nie będzie dostępnych w Haxballu i zostaną one zastąpione pustym wypełnieniem.

2. Haxball – jak zmienić koszulki (stroje)

Kolejnym elementem, na który zezwalają twórcy gry Haxball jest zmiana koszulek obu drużyn. Standardowe gracze mają koszulki niebieskie, oraz czerwone – nic nie stoi na przeszkodzie aby nadać grze wymiaru międzynarodowego i dać np. narodowe Polskie barwybiało czerwone. Zmiana koszulek nie jest rzeczą prostą – jest wiele parametrów i dobór wszystkich może spowodować, że nie uzyskamy efektu takiego jakiego oczekiwaliśmy.

zmiana koloru haxball

Z pomocą przychodzi nam jednak serwis dostępny pod adresem: http://haxcolors.herokuapp.com/pl. Za pomocą paska kolorów będziemy mogli ustawić poszczególnym drużynom odpowiednie kolory ( w tym kolor tła, kolor napisów), oraz określić pod jakim kątem będą one występowały.W wyniku otrzymamy komendę do wklejenia na stronie gry Haxball – będzie ona miała postać podobną do tej: /colors red 90 FFFFFF FFFFFF E32424

3. Haxball –  jak wgrać mapki

W grze możemy spotkać również wiele nowych stadionów, które nie są dostępne standardowo w grze. Oczywiście i w tym wypadku zamysłem autorów nie było ograniczanie użytkowników, ale udostępnienie im możliwości tworzenia i wgrywania własnych stadionów. Gdy w grze klikniemy menu Stadium -> Pick, wyświetli nam się lista dostępnych stadionów min. Classic, Big, Small itp…

haxball mapki

Aby wgrać nową mapkę trzeba wybrać menu Load, a następnie załadować mapkę z dysku komputera. Teraz pytanie – skąd wziąć pliki z nowymi mapkami – wystarczy skorzystać z portalu dostępnego na stronie: http://www.haxballmaps.com znajdziemy tam setki gotowych stadionów, które będziemy mogli wykorzystać do grania ze znajomymi. Osobiście nie przepadam za mapkami wgrywanymi przez użytkowników i uważam, że dostępna liczba stadionów jest odpowiednia.

Gdybyśmy jednak chcieli stworzyć własną mapkę do gry Haxball możemy skorzystać z edytora dostępnego pod adresem: http://haxpuck.com/

4. Haxball – makro do gry, czyli jak „cheatować” w Haxballa

Na początku napiszę dla tych, którzy twierdzą że nie istnieją kody do gry Haxball – po części mają oni rację, ponieważ nie jest to ingerencja w sam kod gry, ale w działanie klawiszy na klawiaturze. Makro do gry Haxball polega na bardzo szybkim naciskaniu przycisku strzału (X, bądź SPACJA) – w ten sposób możemy robić tzw. „rockety” i inne ciekawe rzeczy. Stosunkowo łatwo można rozpoznać, że ktoś korzysta z makra – da się to wyczuć w grze. Nie mniej postanowiłem umieścić informację jak stworzyć własne makro do gry w Haxball i mieć pewność, że to co ściągniemy z internetu (a gotowe makra też są dostępne) nie będzie zawierało złośliwego kodu.

Na początek musimy pobrać niewielką aplikację o nazwie AutoHotKey, która pozwoli zautomatyzować naciskanie klawiszy i zdefiniować odpowiednie skróty klawiszowe. Po zainstalowaniu programu w menu kontekstowym będziemy mieli możliwość stworzenia własnego makra.

Wybieramy więc z menu kontekstowego Nowy i AutoHotkey Script – następnie klikamy prawym klawiszem na utworzonym skrypcie i wybieramy menu Edit Script. Usuwamy całą zawartość, która się tam znajduje i wklejamy to co znajduje się poniżej:

~CapsLock::Suspend, % GetKeyState(„CapsLock”,”t”) ? „Off” : „On” ; Skrypt pobrany z portalu pcfaq

Z:: ; Szybkie odbijanie pilki
While GetKeyState(„Z”)
{
Send, {x down}
sleep, 20
Send, {x up}
sleep, 20
}

C:: ; Najszybsze odbijanie pilki
while GetKeyState(„C”)
{
Send, {x down}
sleep, 5
Send, {x up}
sleep, 5
}

Return

Następnie zapisujemy tak utworzony skrypt – po jego dwukrotnym kliknięciu zostanie on aktywowany – co zobaczymy w zasobniku systemowym.

Teraz należy przejść do gry Haxball – następnie, aby włączyć, lub wyłączyć cheaty należy nacisnąć przycisk Caps Lock. Skrypt umożliwia szybkie odbijanie piłeczki za pomocą klawisza „Z”, lub najszybsze odbijanie piłeczki za pomocą klawisza „C”.

Te makro oczywiście nie sprawi, że będziesz lepiej grał w Haxballa, ale zyskasz pewną przewagę w postaci szybszego naciskania przycisku strzału.

Tagi:, , , ,

20 komentarzy

 1. sss napisał(a):

  nie dZiala

 2. przemo napisał(a):

  Napisz coś więcej, co według Ciebie nie działa i co robisz ? Ja wszystko testowałem i u mnie działało bez zarzutów.

  • Paweł napisał(a):

   Robię wszystko co jest napisane. Mam win xp, czy to jakaś różnica? Są jakieś momenty w których sie można pomylić? Wydaje mi sie że robie wszystko idealnie tak jak pisze 🙂

 3. czyzykbest napisał(a):

  Bardzo dobry poradnik, wszystko przetestowałem i wszystko działa:) Gram w Haxball codziennie, bardzo wciągająca gierka.

 4. dEJWID napisał(a):

  Zrobiłem dokładnie tak jak w poradniku, odpalam grę(własny room) włączyłem skrypt, ten który wcześniej stworzyłem naciskam c,z i nic… nie wiem dlaczego nie działa, robilem tak jak w poradniku, czekam na pomoc.

 5. Stefan napisał(a):

  Ty dEJDWID sobie lepiej ten śrubokręt z dupy wyciągnij, a nie makro chcesz, ps. mi tez nie dziala

 6. Roni napisał(a):

  Zrobiłem tak jak na poradniku i nic. Kod wpisany tak jak tutaj, zapisane i kliknięte 2 razy, aby włączyć. Gdy klikam caps locka to C oraz Z nie działają. Pomoże ktoś? 🙂

 7. Roni napisał(a):

  Dodam, że gram na Mozilla Firefox 😉

 8. IRENEUSZ napisał(a):

  U mnie działa, jak jesteście zbyt głupi żeby to uruchomić, won do książek z informatyki zamiast grać w haxballa, gimby.

 9. Roni napisał(a):

  Więc pomógłbyś? 😀

 10. Majkel napisał(a):

  a ja probuje znalezc ten AutoHotkey Script i nie umie go znalezc, nie mam poprostu takiego pliku w komputerze po zainstalowaniu programu i nie wiem gdzie teraz mam wkleic ten skrypt.. mam Windows 7

 11. MIKE napisał(a):

  ainstalowalem hotkay , wkleiłem kod, i po naisnieiu aps loka dalej w gre Z ora C nie diałają

 12. Chewold napisał(a):

  Mi też nie działa robiłem wszystko nawet na you tube oglądałem i wszystko mam dobrze nie wiem czemu ale jak włączam caps lock i wciskam z i c to nic się nie dzieje proszę o pomoc 🙂 😀

 13. pawicraft napisał(a):

  mi to pobrało trojana *FOCH

 14. Delpan napisał(a):

  Mi się nic nie włancza

 15. Artur napisał(a):

  Wróciłem do haxbolla po długiej przerwie tylko po to, żeby się pobawić od czasu do czasu z makrem na publikach 🙂 Świetny poradnik.
  Aha, ludzie! Macie gotowy skrypt od dobroczyńców, ale kopiujecie wszystko jak ostatnie lemingi i się dziwicie czemu wam nie działa… pomyślcie trochę i wykonajcie te jakże trudne czynności jak np. usunięcie odstępów między linijkami skryptu albo zmianę cudzysłowów na te, które macie na SWOICH klawiaturach…

 16. Brajan napisał(a):

  gdzie jest napisane nowy i autohotkey script?

Napisz komentarz