Darmowa gra hakerska online. Hackme krok po kroku, dla początkujących.

Jeżeli chcielibyście sprawdzić swoje umiejętności związane z łamaniem zabezpieczeń to mamy dla Was grę, która pozwoli wcielić się Wam w rolę początkującego hakera. HackMe to zestaw kilku zadań o różnym poziomie, które w głównej mierze polegają na złamaniu zabezpieczeń i wpisaniu poprawnego hasła dostępu, które umożliwi przejście do kolejnego etapu gry.

hacking

flickr,  Alexandre Dulaunoy

HackMe krok po kroku, czyli co to właściwie jest ?

W internecie znajdziemy kilkanaście serwisów z przygotowanym zestawem zadań, które sprawdzą nasze umiejętności programistyczne i zwyczajne „kombinatorstwo”. O ile w wielu grach internetowych „oszukiwanie” jest zabronione, o tyle w grach typu Hackme jest wręcz wskazane. Naszym zadaniem jest dotarcie przez wszystkie etapy gry w dowolny możliwy sposób.

Na każdym etapie gry będziemy proszeni o wpisanie hasła w formularzu, które umożliwi nam przejście do kolejnego etapu gry. Oczywiście hasło będzie ukryte i przy pomocy dowolnej znanej nam metody musimy uzyskać do niego dostęp.

Gra dostępna jest pod adresem: http://www.uw-team.org/hm3next/level1x.htm, do jej obsługi wystarczy przeglądarka internetowa.

hackme internetowa gra hakerska

Jak przejść HackMe ?

  • Level 1:

Pierwsze zadania gry HackMe są stosunkowo proste i opierają się na podglądzie źródła strony internetowej – znajdziemy tam skrypt, który sprawdza czy wpisane hasło jest poprawne:

hackme

Jeżeli posiadamy minimalną wiedzę z zakresu programowania, to z łatwością powinniśmy odczytać jakie hasło będzie prawidłowe dla pierwszego etapu gry. Nasze hasło zapisane jest w tytule strony internetowej (document.title) :

if (cos==document.title) {alert('Haslo poprawne!');

A więc na pierwszym etapie gry wystarczy w formularzu wpisać hasło hackme i kliknąć przycisk Lecimy dalej !

  • Level 2

Kolejny etap gry również ogranicza się do podglądu źródła strony internetowej. Z zastosowanej funkcji wynika, że hasłem będzie liczba, która podniesiona do kwadratu daje wynik: 1550025

if (liczba*liczba==1550025) {alert('Dobrzeeeeee... :P');

Proste działanie matematyczne i już znamy hasło do kolejnego etapu gry: 1245

Aby nie psuć Wam zabawy nie będziemy zdradzali hasła dostępu do kolejnych poziomów – zachęcamy do samodzielnego kombinowania. Podzielcie się w komentarzach informacją jak daleko udało Wam się przejść, lub w którym miejscu utknęliście z wykonaniem zadania.

2 komentarze

  1. Weirdo pisze:

    Hackme 3.0 – level #5
    A teraz zaczyna sie jazda z PHP 😛

Napisz komentarz