Wyłączenie logowania lokalnego użytkownika. Jak wyłączyć logowanie stworzonego użytkownika ? Użytkownik niewidoczny w oknie logowania.

Wyłączamy logowanie lokalnego użytkownika w systemie Windows.

W poradniku dotyczącym udostępniania plików w sieci lokalnej stworzyliśmy użytkownika, który jako jedyny ma dostęp do udostępnionych folderów. Ten użytkownik widziany jest również w menu logowania do systemu Windows – zobacz jak wyłączyć logowanie lokalnego użytkownika w systemie Windows.

Jeżeli nie chcemy, aby stworzony przez nas użytkownik w systemie Windows mógł logować się lokalnie, a jedynie służył do uwierzytelnienia podczas przeglądania udostępnionych folderów (jak udostępnić folder w systemie Windows) – należy wykonać kilka poniższych kroków.

Przechodzimy do Panelu Sterowania -> Narzędzia administracyjne, następnie Zasady Lokalne i Przepisywanie praw użytkowników:

Jeżeli chcemy wyłączyć użytkownikowi możliwość logowania lokalnego, należy odnaleźć pozycję odmowa logowania lokalnego – klikamy na nią dwukrotnie. Następnie klikamy przycisk „dodaj użytkownika lub grupę” -> Zaawansowane -> Znajdź teraz i z dostępnej listy wybieramy użytkownika, który nie będzie widoczny w oknie logowania do systemu Windows.

Tagi:

3 komentarze

  1. Deawu pisze:

    Dzięki za porady 🙂 super strona i komentować można 😉 pozdrawiam

  2. Jarek pisze:

    Dzięki za wyjaśnienie. W pracy korzystam z XP i musiałem się pozbyć własnie starego konta. Dzięki jeszcze raz.

Napisz komentarz