Ukryte funkcje Windows 7 – dodatkowe tapety i motywy, nagrywanie akcji z pulpitu.

Jak włączyć ukryte funkcje Siódemki: dodatkowe tapety i motywy, oraz nagrywanie akcji z pulpitu.

Większość systemów operacyjnych posiada ukryte funkcje niewidoczne na pierwszy rzut oka dla użytkownika – w tym poradniku przeczytasz o tym jak odblokować dodatkowe tapety i motywy w systemie Windows 7, oraz jak nagrać pulpit.

windows 7 funkcjeflickr, burhan.fadzil

 Ukryte motywy i tapety Siódemki :

Jeżeli chcemy mieć dostęp do ukrytych tapet i motywów znajdujących się w Windows 7 musimy przejść do Panelu Sterowania, następnie kliknąć opcję Wygląd i Personalizacja, oraz Opcje Folderów. Klikamy na zakładkę Wygląd i zaznaczamy pole „pokaż ukryte pliki” – dodatkowo należy odznaczyć pozycję „ukryj chronione pliki systemu operacyjnego”.

Tapety będą dostępne w katalogu systemowym, do którego możemy dostać się wpisując w Eksploratorze Windows polecenie: %windir%\Globalization\MCT

Jak nagrać pulpit w Windows 7:

Jeżeli chcemy zarejestrować wykonywane akcje na pulpicie i zapisać je w postaci zdjęć, możemy skorzystać z wbudowanego w system programu. Aby uruchomić rejestrator Windows 7, należy w menu start w oknie wyszukiwania wpisać polecenie: psr.exe.

Po uruchomieniu programu, należy kliknąć przycisk start record, aby rozpocząć rejestrowanie, lub przycisk stop record, aby przerwać wykonywanie zrzutów ekranu.

Tagi:,

5 komentarzy

 1. TATA36 pisze:

  PROSZE O SKYPE W STAREJ WERSJI

 2. artur pisze:

  dupa — DUDA — jak kto woli ale nie moge znalesc tego co się nagrało niby:)

 3. ja pisze:

  to wcale ale to WCALE NIE NAAGRYWA EKRANU TYLKO ROBI GŁUPIE SCREENSHOTY

 4. eafg pisze:

  nie dziala tylko robi skriny xd

Napisz komentarz