Otwieranie za pomocą – zmiana domyślnego programu do otwierania pliku.

Na portalu komputerowym jakiś czas temu opisywałem sposób, w którym możemy określić jaki program ma domyślnie otwierać konkretny typ pliku. Tym razem chciałbym pokazać jak otworzyć pojedynczy plik za pomocą dowolnego programu. Opisywany tutaj sposób przyda się w sytuacji, gdy często otwieramy pojedynczy dokument, za pomocą innego programu niż domyślnie ustawiony w systemie Windows.

Jak otworzyć plik za pomocą wybranego programu :

W przeciwieństwie do sposobu opisanego tutaj, w tym poradniku zmienimy sposób otwierania pojedynczego pliku za pomocą innego wybranego przez nas programu. Zmiany, które tutaj zastosujemy będą widoczne tylko dla tego konkretnego pliku – wszystkie pozostałe pliki będą otwierane za pomocą domyślnych programów Windows.

otwórz za pomocą dowolnego programu

A więc klikamy prawym klawiszem myszki na plik, który chcemy otworzyć za pomocą wybranego programu – następnie wybieramy menu właściwości.  Przechodzimy do zakładki Ogólne i tam widzimy przycisk Zmień. Po kliknięciu przycisku Zmień, będziemy mogli wybrać program z listy za pomocą którego chcemy otwierać ten konkretny plik:

otwórz za pomocą dowolnego programu

Po zastosowaniu zmian plik uruchomi się za pomocą wybranego przez nas programu.

1 Komentarz

  1. Adam pisze:

    A co jeśli w tym miejscu nie ma opcji „otwierany za pomocą”? Jest tylko „typ pliku” i „opis”

Napisz komentarz