Jak rozwiązać problemy z niedziałającym dźwiękiem?

Masz problemy z dźwiękiem? Nie działają ci nowe głośniki lub słuchawki? Po podłączeniu komputera do telewizora nie masz dźwięku? Idealnie trafiłeś, ten poradnik pomoże ci rozwiązać problemy z niedziałającym dźwiękiem w różnych przypadkach.

140626540_7018e9c0fd_o

#1 Nowe głośniki nie działają:
Sprawdź czy dobrze podłączyłeś cały zestaw głośnikowy. Najczęstszym powodem braku dźwięku w przypadku nowych głośników jest pomyłka w podłączeniu wejść cinch głośników i wejścia jack w odpowiednie gniazda IN oraz OUT. Dokładne informacje na temat właściwego podłączenia powinny znajdować się w instrukcji obsługi.

#2 Komputer nie odtwarza dźwięku:
W przypadku nowych zestawów komputerowych lub nowej instalacji systemu mimo porwanego podłączenia głośników dźwięk może nie być odtwarzany w wyniku błędnych automatycznych ustawień. W celu rozwiązania problemu przechodzimy do Panelu sterowania > Sprzęt i dźwięk > w kategorii Dźwięk wybieramy Zarządzaj urządzeniami audio. W nowo otwartym oknie wybieramy zakładkę Odtwarzanie i odszukujemy na liście nasze głośniki lub słuchawki, zaznaczamy je dwuklikiem i wybieramy na dole Ustaw domyślne.
odtwazranie

#3 Brak sterowników audio:
Sterowniki audio powinny znajdować się na płycie DVD dołączonej wraz z płytą główną znajdującą się w naszym zestawie komputerowym. W przypadku problemów z instalacją sterowników z płyty dla nowszych systemów uruchom instalację w trybie zgodności dla systemu Windows XP lub Vista. Sterowniki audio dla netbooków każdej marki są umieszczone zazwyczaj na stronach internetowych producenta i ich pobranie nie stanowi problemów.

#4 Wejścia znajdującego się na przodzie obudowy nie działa:
Taki problem może wystąpić wtedy kiedy jest dezaktywowany panel przedni obudowy. Możemy to naprawić korzystając z Menedżera urządzeń audio. Realtek to najpopularniejszy producent kart dźwiękowych zintegrowanych na płycie głównej więc zapewne w większości przypadków będzie to Menedżer Realtek HD Audio. uruchamiamy go poprzez przejście do Panelu sterowania > Sprzęt i dźwięk > Menedżer Realtek HD Audio.
AudioWybieramy ikonę żółtego folderu znajdującego się w kolumnie prawej stronie i w nowym oknie, które się wyświetli zaznaczamy opcję Włącz wykrywanie gniazda panela przedniego i zatwierdzamy przyciskiem OK.

#5 Brak dźwięku po podłączeniu komputera do telewizora lub monitora z głośnikami:
Telewizory zazwyczaj posiadają dwa wejścia umożliwiające przesyłanie obrazu z komputera, jest to HDMI i VGA. Gdy podłączymy nasz komputer przez VGA do telewizora oczywiście dźwięk nie będzie odtwarzany gdyż standard VGA nie przesyła dźwięku, nie pomoże tutaj również zastosowanie przejściówek jack-cinch dodatkowo podłączonych do telewizora , gdyż w danym momencie telewizor może odbierać sygnał z jednego wejścia tzn. jedynie obraz (kabel VGA) lub jedynie dźwięk (po zastosowaniu przewodu jack-cinch). Jedynym rozwiązaniem by dźwięk i obraz był przesyłany jednocześnie do naszego telewizora jest zastosowanie kabla HDMI. W przypadku monitorów z wbudowanymi głośnikami (monitory bez funkcji telewizora) w celu przesłania dźwięku musimy podpiąć dodatkowy kabel jack-jack.

1 Komentarz

  1. ten poradnik pomoże ci rozwiązać problemy z niedziałającym dźwiękiem w różnych przypadkach.

Napisz komentarz