Naprawa błędu Runtime Error w Microsoft Visual C++ Runtime Library.

Czasami podczas grania w gry komputerowe, lub podczas pracy z różnymi programami mogą pojawić się różnorodne błędy. W tym poradniku pokażę w jaki sposób poradzić sobie z błędem „Runtime Error”, który dotyczy biblioteki Microsoft Visual C++ Runtime Library. Jeżeli zdarzyło Ci się, że wyskoczył Ci błąd Runtime Error skorzystaj z poniższej porady, która powinna rozwiązać problem.

Naprawa Runtime Error Microsoft Visual C++ Runtime Library

1. Na samym początku warto przeczyścić system i rejestr za pomocą programu CCleaner, który możemy pobrać stąd.

2. Jeżeli powyższy zabieg nie pomógł to w systemie Windows 7 otwieramy konsolę systemową (start -> cmd) i wpisujemy polecenie:

 • bcdedit /set IncreaseUserVA 2800

naprawa błędu runtime error

3. Jeżeli dysponujemy systemem Windows XP, należy przejść odpowiednio do Panelu sterowania, następnie zakładki System -> Zaawansowane, oraz  Uruchamianie i odzyskiwanie ->Ustawienia -> Edytuj, gdzie dopisujemy następującą linię:

/fastdetect /3GB /USERVA=2800

Zarówno po zabiegu z punktu 2, oraz dopisaniu linii z punktu 3 należy ponownie uruchomić komputer.

Może się zdarzyć, że oba rozwiązania zawiodą, a sam problem błędu Runtime Error wynika z braku biblioteki (lub składnika biblioteki) Microsoft Visual C++ Runtime Library, lub po prostu błędów w oprogramowaniu, dlatego innym rozwiązaniem, które może pomóc uporać się z błędem jest:

 1. Przeinstalowanie biblioteki Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package
 2. Przeinstalowanie oprogramowania, które powoduje błąd
 3. Uruchomienie komputera w trybie czystego rozruchu i sprawdzenie, czy błąd nadal będzie się pojawiał (instrukcja jak uruchomić czysty rozruch znajduje się na naszym portalu).

6 komentarzy

 1. Carl pisze:

  Was sposób u mnie nie zadziałał ale znalazłem dobry fixer. Pobrałem go z tej strony http://errorsfixes.com/runtime-error-fixer/

 2. 2b3 pisze:

  o dziwo żaden z powyższych sposobów nie pomógł. prawdopodobnie wywaliłem jedną z bibliotek lub wpis w rejestrze czyszcząc „zbyt dokładnie” CCleanerem, pomogło odinstalowanie „od tyłu” (numerek łatki) visual c++.
  Problemem była wersja 9.0.307…. po odinstalowaniu jej problem znikł. 😀

 3. gregory pisze:

  pff pobierzcie addona vc++ tam macie silentinstal(opcja) ,norestart(opcja)
  żadnych durnych fixerów wstyd drogi uzytkowniku mi za ciebie :>
  oddradzam też wszelkie tune upy i programy typu mz booster trzeba się po prostu znać

Napisz komentarz