Jak zmienić wygląd menu start Windows. Zmiana na klasyczne menu start.

Jak zmienić wygląd menu start w systemie Windows ?

Po zainstalowaniu systemu Windows dostajemy odmieniony bardziej nowoczesny wygląd menu start, który dla wielu użytkowników jest mniej intuicyjny. W tym poradniku dowiesz się jak zmienić wygląd menu start Windows i przywrócić jego klasyczny rozbudowany widok. Dodatkowo przywrócimy podstawowe ikony takie jak Mój komputer, czy Moje dokumenty na pulpit.

Gdy zainstalujemy Windows XP, Vista, czy Windows 7 dostaniemy ładnie wyglądający pasek Start, który po uruchomieniu może wyglądać następująco:

wyglad menu start

Na pierwszy rzut oka nie jest źle, ale już po chwili okazuje się że przyzwyczailiśmy się do widoku z poprzednich wersji systemów operacyjnych, który był bardziej intuicyjny. Dodatkowo wyłączając klasyczne menu start na pulpicie nie są wyświetlane przydatne ikony takie jak Mój Komputer, Moje miejsce sieciowe, czy Moje dokumenty – od teraz są one na pasku start.

Aby przywrócić klasyczny wygląd menu start, a tym samym ikony na pulpicie – wystarczy kliknąć na pasku prawym klawiszem myszki i wybrać polecenie właściwości:

klasyczne menu start

Następnie przechodzimy do zakładki Menu Start i zaznaczamy opcję Klasyczne Menu start. W ten sposób powrócimy do klasycznego menu, które jest nieco bardziej intuicyjne:

wyglad klasycznego menu

Oczywiście w każdej chwili możemy powrócić do poprzedniej wersji menu start i ukryć podstawowe ikony na pulpicie.

Tagi:, , ,

1 Komentarz

Napisz komentarz