Jak wyłączyć porty USB w komputerze ? Wyłączanie, lub włączanie portów USB.

Jeżeli masz problemy z portami USB w komputerze z systemem operacyjnym Windows to warto sprawdzić, czy przypadkiem nie zostały one wyłączone w rejestrze. W tym poradniku dowiesz się w jaki sposób włączyć, lub wyłączyć porty USB w komputerze z poziomu rejestru systemu Windows.

porty usbflickr, Windell Oskay

Jak włączyć, wyłączyć porty USB  – zarządzanie portami USB w komputerze ?

Aby sprawdzić, czy porty USB zostały wyłączone w komputerze z poziomu systemu, należy przejść do edytora rejestru – w tym celu w menu start wpisujemy polecenie regedit.

Gdy przejdziemy do widoku edytora rejestru odnajdujemy klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR

edycja rejestru porty usb
W okienku po prawej stronie zobaczymy kilka wartości, które służą do zarządzania portami USB w komputerze – istotny wpis to ten o nazwie „Start„. Modyfikując wartość wpisu „Start” możemy włączyć, lub wyłączyć porty USB w komputerze:
 • 3 – porty USB są włączone
 • 4 – porty USB są wyłączone
Po wprowadzeniu zmian należy ponownie uruchomić komputer – w zależności od wprowadzonej opcji porty USB będą aktywne, lub nieaktywne.

4 komentarze

 1. Maur pisze:

  Metoda ta włącza i wyłącza porty USB ale tylko jak już działa Winows.
  Natomiast jak włączyć porty USB w biosie jeżeli w mikrokomputerze są tylko dwa interfejsy USB i zostały omyłkowo wyłączone i teraz można do biosu wejść ale nie działa klawiatura i nie ma czym sterować w biosie aby przejść do nawet resetu biosu. To jest problem.
  Rozebranie i odlutowanie baterii na 1,5 godziny nie pomogło.
  Może zamrożenie w lodówce by pomogło ale boję się uszkodzeń.
  Proszę o pomoc.

  • Maur pisze:

   Mam ten sam problem. Mikrokomputer Intel Pocket PC, niechcący wyłączyłem w biosie wykrywanie magistrali USB i teraz niem sposobu jak to zmienić bo nie ma jak podłączyć klawiatury. Odlutowałem baterię i zostawiłem tak na pół roku – po prostu zapomniałem o tym. kiedy sobie przypomniałem po pół roku poskładałem wszystko do kupy i włączyłem, niestety bios nie wrócił do pierwotnego stany dalej porty USB nie są wykrywane w czasie startu. pożniej wszystko chodzi super.
   Myślę, że radą byłoby uaktualnienie biosu ale jakość nie mogę znależć www. do tego modelu. kiedyś w niektórych płytach głównych można było zresetować bios przez odpowiednie operowanie włącznikiem komputera, kilka raz i przez ileś tam sekund ale tego nie wiem.
   Życzę owocnej zabawy z mikrokomputerem.

 2. Zenon pisze:

  Klawiatura PS2 powinna rozwiązać problem.

Napisz komentarz