Jak wejść na konto administratora Windows 7 bez hasła. Jak usunąć hasło na koncie Windows 7.

Jak wejść na konto administratora w Windows 7, nie znając hasła ?

Jeżeli zapomnimy hasła logowania do systemu Windows, możemy wykorzystać jedno z wielu darmowych narzędzi dostępnych w internecie, aby wejść na konto administratora w systemie Windows nie znając hasła. W tym poradniku dowiesz się jak wejść na konto administratora w systemie Windows 7, za pomocą programu Trinity Rescue Kit.

jak usunąc hasło windows 7flickr, lizjones112

Na łamach portalu komputerowego PCFAQ, znajduje się już poradnik dotyczący omijania zabezpieczeń związanych z logowaniem do systemu Windows. Oczywiście wszystkie opisywane narzędzia są w wersji bootowalnej, czyli musimy je nagrać na dysk przenośny (pendrive, cd/dvd) i uruchomić z nich system. Aktualnie posłużymy się programem o nazwie Trinity Rescue Kit – do pobrania tutaj.

Program waży około 150MB, dodatkowo będziemy musli pobrać jeszcze program o nazwie UNetbootin, dzięki któremu wykonamy dysk Live USB (bootowalny przez system Windows). Po przygotowaniu czystego dysku USB (najlepiej będzie go sformatować) uruchamiamy narzędzie UNetbootin:

 

unetbootin

Zaznaczamy tam opcję DiskImage -> ISO, następnie z menu wyboru (…) odnajdujemy obraz programu Trinity Rescue Kit. Jako Type podajemy nośnik danych – w naszym przypadku będzie to USB Drive, a także lokalizację dysku (E:\) – po podłączeniu dysku USB sprawdźmy w oknie Mój Komputer jaka literka została mu przydzielona. Jeżeli będziemy gotowi, klikamy przycisk ok i czekamy kilka minut – dysk Live USB zostanie przygotowany.

Po utworzeniu dysku USB z naszym programem, ponownie uruchamiamy komputer i przechodzimy do BIOSU (aby to zrobić naciskamy klawisz F1, lub F2, w zależności od posiadanej wersji BIOS-u) – gdzie konieczne jest ustawienie kolejności Bootowania. W naszym przypadku USB ustawiamy jako First Device.

password windows 7 resetting

Po załadowaniu bootowalnego nośnika pojawi nam się okienko jak powyżej, w którym wybieramy opcję Windows password resetting. W kolejnym oknie zaznaczamy Interactive Winpass, oraz wybieramy lokalizację w której jest zainstalowany system. Przechodząc dalej wybieramy opcję edycji danych konta użytkownika (klikamy przycisk 1):

edit user password

Następnie podajemy nazwę użytkownika, którego chcemy edytować (pokaże nam się lista dodanych użytkowników w systemie). W oknie „User Edit Menu” klikamy przycisk 1, aby usunąć założone hasła na danym koncie użytkownika – po pojawieniu się komunikatu Password Cleared, będziemy mogli zalogować się na danym koncie.

Tagi:,

7 komentarzy

  1. matt pisze:

    no tak najlepiej podać takie rzeczy – potem nie znający się zaplącze i co ?
    ogólnie po windowsa to zapraszam na allegro lub trudo.pl

  2. przemo pisze:

    Nikt się nie zaplącze, wszystko jest opisane 😉

  3. Michcio pisze:

    Żal to po pierwsze ma wirusa po drugie wymaga dużo miejsca po trzecie Mósiałem wgrać nowego windowsa

  4. filip pisze:

    ta wiedza może zostać użyta w złym celu.. 😉

    • przemo pisze:

      Może, ale nie musi – bardzo często ten sposób jest wykorzystywany przez serwisy do usuwania blokad założonych w szkołach przez uczniów, lub nauczycieli. Inaczej serwisanci nie mieliby możliwości dostania się na konto administratora.

  5. Adam pisze:

    Ja ustawiłem tak komputery by bootowały się wyłącznie z hdd a „buda” komputera jest zamknięta na kłódkę.
    Wejście do biosu wymaga podania hasła a specjalny „agent” zainstalowany w systemie odnotowuje i przesyła mi mailem zmiany w konfiguracji sprzętu i nowe oprogramowanie.

Napisz komentarz