Jak wejść na konto administratora nie znając hasła ? Sposób na ominięcie dostępu do konta administratora.

 

Jak odblokować dostęp do konta administratora ? Logujemy się na konto administratora nie znając hasła.

Jeżeli posiadamy system operacyjny Windows XP z aktualizacją Service Pack 2, w bardzo łatwy sposób możemy zalogować się na konto administratora nie znając hasła. Zobacz w jaki sposób, za pomocą konsoli systemowej zalogować się na konto administratora bez znajomości hasła dostępu.

flickr, akeg

Powyższa porada pokazująca w jaki sposób zalogować się na konto administratora bez znajomości hasła pozwala uzyskać dostęp do komputera z pełnymi prawami. Opisywana procedura nie działa na wszystkich systemach operacyjnych – sprawdzona została w przypadku systemu Windows XP z aktualizacją Service Pack 2.

Na początek, należy uruchomić konsolę systemową – klikamy start, następnie uruchom i wpisujemy polecenie: cmd.

W oknie konsoli systemu Windows, wpisujemy komendę:  at 13:00 /interactive „cmd.exe”

Należy tutaj zmodyfikować czas (at 13:00), wpisując najbliższy aktualnemu, który posiadamy. W ten sposób do harmonogramu zadań, zostanie przydzielone polecenie wyświetlenia nowego okna konsoli systemu Windows o zaplanowanym czasie. W momencie, gdy pojawi się kolejne okno konsoli systemu Windows – poprzednie można zamknąć (nie zamykamy tego, które wyskoczy !).

Naciskamy kombinację klawiszy CTRL  + ALT + DEL i zamykamy proces „explorer.exe”. W oknie konsoli, które pozostanie wpisujemy polecenie: „explorer.exe”, w ten sposób przeładujemy system Windows, a dodatkowo zostaniemy zalogowani na konto administratora.

 

Bardzo łatwo możemy sprawdzić na jakim koncie jesteśmy zalogowani, wystarczy z menu start wybrać pozycję „Wyloguj”.

 

Tagi:, ,

2 komentarze

  1. pierwszy napisał(a):

    pierwszy

  2. Artus napisał(a):

    Porada bardzo ciekawe, sprawdziłem i działa.

Napisz komentarz