Jak ukryć dysk w systemie Windows ? Niewidoczna partycja w systemie.

Jak zrobić partycję niewidoczną w systemie ? Ukrywamy dysk przed wścibskimi.

Często ważne pliki znajdujące się na jednej z partycji na przykład służące do przywrócenia kopii zapasowej są ukryte przed dostępem. W ten sam sposób możemy ukryć całą partycję, tak aby nie była widoczna w systemie. Zobacz w jaki sposób ukryć wybraną literę dysku w systemie Windows.

flickr, mikebaird

Jeżeli w oknie Mój Komputer, mamy widocznych kilka partycji, a na którejś z nich przechowujemy ważne dane do których nie powinna mieć dostępu osoba postronna możemy ją ukryć w systemie.

Zakładamy, że partycją której widok chcemy ukryć będzie dysk oznaczony literą D:. Na początku należy wywołać menu start, następnie uruchom i wpisać polecenie: gpedit.msc

Otworzy się okno „Zasady grupy”, w którym możemy skonfigurować wiele przydatnych funkcji systemu Windows – w tym między innymi to, jakie litery dysków mają być ukryte w systemie.

W oknie Zasady Grupy, należy rozwinąć gałąź Konfiguracja użytkownika >> Szablony administracyjne >> Składniki Systemu Windows >> Eksplorator Windows.


W oknie po prawej stronie „ustawienia” znajdziemy funkcję o nazwie „Ukryj określone tutaj dyski w oknie Mój Komputer”, na którą dwukrotnie klikamy.

Wyświetli się okno, w którym będziemy mogli skonfigurować, który dysk ma nie być widoczny w oknie Mój Komputer. Musimy zaznaczyć pozycję „włączone” i wybrać odpowiednią kombinację dysków na przykład: ogranicz tylko dysk D:.

Po zastosowaniu zmian wybrany dysk nie będzie widoczny w oknie Mój komputer, aby go przywrócić należy w oknie „Właściwości: Ukryj określone tutaj dyski w oknie Mój Komputer” zaznaczyć opcję wyłączone. W ten sposób wszystkie dyski będą domyślnie widoczne w systemie Windows.

7 komentarzy

  1. Lebcio pisze:

    Jak można ukryć tylko dysk X którego nie ma na tej rozwijanej liście?

  2. asdasd pisze:

    Nie ma takiego polecenia wy pierdoleni idioci

  3. DF pisze:

    Admin tej strony to debil. Nie mozna tego wpisac.

Napisz komentarz