Jak szybko zablokować dostęp do komputera ? Blokada komputera jednym kliknięciem.

Zobacz jak zablokować komputer za pomocą jednego kliknięcia.

W sytuacji, gdy musimy na chwilę opuścić stanowisko komputerowe warto tymczasowo zablokować dostęp do komputera. Nie musimy przy tym wyłączać komputera, wystarczy odpowiednia kombinacja klawiszy, lub skrót na pulpicie. Zobacz w jaki sposób na chwilę zablokować możliwość korzystania z komputera.

flickr,  .Bala

Posłużymy się tutaj rozwiązaniem polegającym na powrocie do okna logowania systemu Windows, bez zamykania otwartych programów użytkownika. W ten sposób będziemy mogli powrócić do przerwanych czynności.

Pierwszym rozwiązaniem jest utworzenie skrótu na pulpicie. W tym celu klikamy prawym klawiszem myszki na pustym polu i z menu kontekstowego wybieramy polecenie Nowy -> Skrót.

Jako lokalizację elementu, należy podać:

rundll32 user32.dll,LockWorkStation

Jako nazwę skrótu, możemy wpisać dowolną treść np. blokada komputera. Po kliknięciu na skrót zostaniemy przeniesieni do okna logowania systemu Windows – użytkownik, który nie zna hasła do naszego konta nie będzie mógł skorzystać z komputera.

Szybszym rozwiązaniem jest możliwość zastosowania kombinacji klawiszy Windows + L. Dla zapominalskich lepszym rozwiązaniem, będzie utworzenie skrótu na pulpicie, dzięki któremu będziemy mogli zablokować komputer np. na czas wyjścia do toalety, czy podczas rozmowy telefonicznej.

Tagi:,

1 Komentarz

Napisz komentarz