Jak przyśpieszyć internet – jak zwiększyć prędkość internetu ? Przyspieszenie internetu w Windows za darmo.

Jak przyspieszyć internet – modyfikacje systemu Windows.

W sieci pojawia się wiele sposobów umożliwiających przyspieszenie internet – należy sobie jednak uświadomić fakt, że nie będziemy mogli zwiększyć fizycznej prędkości, którą narzucił nam provider. W tym poradniku przeczytasz jak zoptymalizować łącze internetowe, tak abyś odczuł różnicę w szybkości internetu poprzez wyłączenie ograniczonej przepustowości w harmonogramie pakietów QoS.

flickr, jpctalbot

Na początek chciałbym zwrócić uwagę, o której pisałem we wstępie – chodzi o to, że nie ma możliwości przyspieszenia internetu ponad to co oferuje nasz dostawca usług internetowych. Zakładając więc, że wykupiliśmy internet o prędkości 2Mb, nie zrobimy z tego nagle 3Mb, lub więcej…

W takim razie mógłbyś się zastanawiać po co ta cała porada jak przyspieszyć internet – okazuje się, że w systemie Windows istnieją funkcje, które rezerwują część łącza internetowego do różnych usług (na przykład aktualizacji systemu Windows itp…). Co prawda na oficjalnej stronie Microsoft: http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;316666 zaprzecza, jakoby miał ograniczać zasoby łącza internetowego – ale wielu użytkowników, którzy zastosowali poradę dotyczącą ograniczonej przepustowości odczuli różnicę w szybkości internetu.

Co należy zrobić, aby poprawić szybkość internetu ?

Na początek należy wejść w start, następnie uruchom i wpisać polecenie: gpedit.msc, w ten sposób przejdziemy do widoku „Zasady grupy”, w którym będziemy mogli dokonać odpowiedniej modyfikacji optymalizującej łącze internetowe:

Z menu po lewej stronie wybieramy odpowiednio Konfiguracja Komputera -> Szablony Administracyjne -> Sieć -> Harmonogram pakietów QoS, a następnie dwukrotnie klikamy „Ogranicz rezerwowalną przepustowość”:

 

Będąc w zakładce „Ogranicz rezerwowalną przepustowość”, należy ustawić włączone i w opcji limit przepustowości zmienić wartość procentową z 20% na 0%, tak jak pokazano na obrazku poniżej:

Aby zatwierdzić wprowadzone zmiany klikamy przycisk ok i restartujemy komputer – powinniśmy odczuć różnicę w szybkości działania łącza internetowego.

Przyspieszenie internetu – brak gpedit.msc ?

Jeżeli w naszym systemie brakuje funkcji zasady grupy, a więc po wpisaniu w start -> uruchom polecenie „gpedit.msc”, dostajemy komunikat z błędem – należy dokonać modyfikacji rejestru.

W tym celu przechodzimy do menu start -> uruchom i wpisujemy polecenie: regedit

W kolejnym kroku przechodzimy do klucza HKLM\\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Psched\Parameters\Adapters. Będziemy musieli utworzyć nową wartość typu DWORD (klikamy prawym klawiszem myszki i wybieramy utwórz -> nową wartość typu DWORD) jako nazwę podajemy: NonBestEffortLimit – jako wartość dziesiętnie wpisujemy 0 (co będzie oznaczało 0% zarezerwowanej przepustowości).

Tagi:, , , , ,

15 komentarzy

 1. Paweł napisał(a):

  Wydaje mi się, że po zrobieniu czynności opisanych w poradniku mój prędkość mojego łącza spadła z około 230 do 20 kb/s …

 2. przemo napisał(a):

  Nie ma takiej możliwości – napisz jakiego masz dostawcę internetowego, może to chwilowe wahania ?

 3. Wojciesz napisał(a):

  Nie wierzę że rzeczywiście zadziałało! I to wzorowo 😉

 4. Krystian napisał(a):

  Tam gdzie miałem wpisać „0” było „80” o,0

 5. miki napisał(a):

  juz odrazu mialem 0% wiec dajcie lepsze przyklady

 6. przemo napisał(a):

  Trzeba jeszcze zaznaczyć „włączone” przy wartości 0% 😉

 7. BORCU napisał(a):

  Dzieki koxie pomogłes podrosła mi szybkosc neta Dziekuje naprawde POLECAM!

 8. janusz napisał(a):

  wielkie dzięki !!!!!!!pomogło 😀

 9. Michał napisał(a):

  Powolne połączenie marnuje czas, zmienia materiały wideo w pikselowe pokazy slajdów oraz uniemożliwia wygodne i efektowne przeglądanie zasobów sieci. Jeżeli chcesz rozwiązać ten problem ostatecznie i dowiedzieć się jak przyspieszyć internet to trafiłeś idealnie! Specjalnie dla Ciebie w jednym miejscu zebraliśmy proste, skuteczne i jednocześnie efektywne wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać problem niewydajnego łącza.

  Całość przedstawiłem w jak najbardziej czytelnej i uproszczonej formie, aby doświadczony jak i początkujący użytkownik komputera mógł skorzystać ze zgromadzonych w artykule porad icon smile Jak przyspieszyć internet? Uwolnij maksymalną moc łącza! http://wirtualny-wojownik.pl/jak-przyspieszyc-internet/

 10. sdg napisał(a):

  U mnie żadnej różnicy, nawet prędkość wysyłania po zmniejszeniu limitu spadła o 0.1 Mbps (sprawdzałem kilkukrotnie), także słaby przykład.

  • przemo napisał(a):

   U jednych jest znaczna różnica, natomiast u innych jest ona minimalna. W żadnym wypadku prędkość internetu raczej nie spadnie i prawdopodobnie był to chwilowy spadek prędkości (normalne wahania).

 11. Axlii50 napisał(a):

  Działa bo miałem 20/30 kb/s a teraz mam 40/50 kb/s!!!!!

 12. Mr TIMO napisał(a):

  Dobre, ten mscedit czy coś działa najlepiej. Przydatne szczególnie, gdy udostępnia się rzeczy z własnego komputera innym [np. taki VPS].

 13. karol napisał(a):

  Kolega zrobił tym sposobem i z 20 mb/s spadło do nie całego 1 mb/s , zrobił powrót czyli tak jak było i nic to nie dało,musiał format dysku zrobić i jest ok.

Napisz komentarz