Jak dodać skróty do programów w oknie Komputer

W oknie „Komputer” znajdują się skróty do dysków, napędów i pamięci USB. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie by do tej listy dodać własne skróty do często używanych aplikacji. Zobaczmy, jak to najłatwiej zrobić.

1. Musimy włączyć wyświetlanie katalogów systemowych. W Windows Vista oraz 7 naciskamy na przycisk „Alt”, a następnie wybieramy z wysuniętego paska „Narzędzia” i „Opcje folderów”.
1

W przypadku Windowsa 8 i 10 klikamy na „Plik” oraz na „Zmień opcje folderów i wyszukiwania”.
2

2. Następnie musimy zmienić dwie opcje. Odznaczamy opcję „Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)” oraz zmieniamy kontrolkę w kategorii „Ukryte pliki i foldery” na „Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski”.
3

3. Wyświetli nam się komunikat z ostrzeżeniem, w którym naciskamy na „Tak”.
4

4. Następnie przechodzimy do pokazanej niżej lokalizacji. Należy jednak zauważyć dwie rzeczy. Katalog „Users” w eksploratorze nazywa się „Użytkownicy”. Natomiast nazwa „Zielony Buszmen” to nazwa naszego profilu Windows.
5

5. Następnie do otwartego folderu kopiujemy nasze skróty do programów, plików, folderów.
6

6. Po przejściu do katalogu „Komputer” możemy zauważyć, że wrzucone wcześniej skróty wyświetlają się pod napędami. Pamiętajmy, by przejść do kroku 2 i przestawić opcje tak, by ukryć foldery i pliki systemowe.
7

Napisz komentarz