Jak aktywować konto administratora ? Jak wejść na konto admina w systemie Windows ?

Aktywujemy konto administratora w systemach Windows.

W systemie Windows Vista znajduje się ukryte wbudowane konto administratora, które domyślnie nie jest aktywne. W tym poradniku dowiesz się jak aktywować ukryte konto administratora w systemie Windows.

jak uruchomic konto administratora

flickr, paul.orear

Zaletą korzystania z wbudowanego konta administratora jest fakt, że nie jesteśmy zasypywani masą komunikatów ostrzegawczych UAC, których zadaniem jest dbanie o nasze bezpieczeństwo (czasami z przesadą) . Dodatkowo otrzymujemy konto mające pełne uprawnienia – możemy instalować i uruchamiać dowolne programy na komputerze. Warto również wspomnieć o niemiłej sytuacji, gdy nie pamiętamy hasła do naszego konta administratora – wystarczy mieć dodatkowe konto w systemie i skorzystać z tej porady, aby uzyskać uprawnienia administratora.

Aby aktywować konto administratora, należy przejść do menu start, uruchom i wpisać cmd.exe

konto admina

W konsoli systemowej, która się pojawi wpisujemy polecenie: net user administrator / active:yes, aby aktywować wbudowane konto administratora w systemie Windows.

Trzeba będzie dwukrotnie podać hasło do konta administratora – uwaga – wpisywane znaki nie będą widoczne . Od tej pory będziemy mogli zalogować się na dodatkowe „ukryte” konto administratora systemu Windows.

Napisz komentarz