Najtańszy mikrofon do gier i rozmów online

Popsuty mikrofon? Mikrofon w starej kamerce internetowej trzeszczy i piszczy? Potrzebujesz mikrofonu do rozmów i gier online? Idealnie trafiłeś! Zaprezentuję ci najtańszy mikrofon o bardzo dobrej jakości z którego będziesz mógł korzystać na co dzień. Cena takiego mikrofonu to 0zł gdyż zapewne wszystkie rzeczy do jego wykonania posiadasz domu.

few

Co będzie ci potrzebne?

Jedynymi rzeczami jakie będą ci potrzebne będzie twój smartphone lub tablet z Androidem, przewód jack-jack oraz darmowa aplikacja pobrana ze sklepu GooglePlay.

Krok 1
Pobierz aplikację Microphone  ze Sklepu Play >>Microphone<< według mnie jest to najlepsza tego typu aplikacja dostępna w sklepie, z której korzystam na co dzień i mogę szczerze polecić. Wymagana wersja systemu android to przynajmniej 2.3 Gingerbread, więc również dobrze możecie skorzystać ze swojego starego telefonu. 

Krok 2
Potrzebujesz teraz przewodu jack-jack. Jeden koniec podłączasz do wejścia słuchawkowego w telefonie a drugi do odpowiedniego wejścia mikrofonu w komputerze (zazwyczaj koloru różowoczerwonego znajdującego się na przodzie/tyle obudowy komputera). Jeśli nie posiadasz przewodu jack-jack możesz wykorzystać przewód od swoich głośników. Zazwyczaj podczas rozmów i gier online korzystamy ze słuchawek i nasze głośniki nie są aktywne. Wystarczy odpiąć przewód jack od głównego głośnika i podpiąć go do telefonu. Teraz aby za każdym razem nie przepinać przewodu z tyłu komputera do odpowiednich wejść audio, możemy zmienić domyślne zadania wejść. Wchodzimy do Menedżera naszej karty dźwiękowej, klikamy dwa razy na kolor wejścia do którego obecnie podłączony jest przewód i w nowym oknie wybieramy jaki typ urządzenia obecnie jest podłączony: głośniki czy mikrofon, teraz wystarczy zatwierdzić wszystko przyciskiem OK.

rtg

Krok 3
Uruchamiasz w telefonie aplikację Microphone i klikasz na ikonkę mikrofonu, gdy podświetli się ona na czerwono oznacza to, że mikrofon jest już aktywny.  Musisz wykonać teraz jednorazową konfigurację mikrofonu w systemie Windows. Przechodzisz do Panelu sterowania > Sprzęt i dźwięk > w kategorii Dźwięk wybieramy Zarządzaj urządzeniami audio. W nowo otwartym oknie wybieramy zakładkę Nagrywanie odszukujemy na liście „Mikrofon” przy którym kiedy mówimy wyświetla się skakający zielony pasek aktywności. Zaznaczamy go dwuklikiem i klikamy na dole Ustaw domyślny.

Bez tytułu

Gotowe.
Nasz darmowy mikrofon jest gotowy do użycia. Teraz wystarczy podłączyć nasz telefon do wejścia jack i uruchomić aplikację by włączyć mikrofon. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, oczywiście zależna od jakości mikrofonu w naszym urządzeniu jednak zazwyczaj są one niezwykle dobrej jakości. Nie zapominajmy, że dzięki tej konstrukcji możemy w łatwy sposób kontrolować głośność naszego mikrofonu za pomocą przycisków regulacji głośności na telefonie. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się podczas gier online.

Napisz komentarz